Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i Oddziale zamiejscowym w Lubinie

IMAG2900Czy wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne? Ma się rozumieć, że tak, gdyż do naszych placówek zawitał Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W tym roku miał mnóstwo pracy, dlatego dotarł do nas dopiero 7 grudnia.

Już samo oczekiwanie na upragnionego gościa było bardzo uroczyste. Pomocnice Świętego Mikołaja, czyli Śnieżynki witały w progu ciasteczkami sporządzonymi według receptury zgodnej z zasadami zdrowego żywienia. Pyszne, zdrowe słodkości z samego rana sprawiły, że wszyscy tryskali energią i dobrym humorem.

W tym roku na nadejście Mikołaja wspólnie z dziećmi wyczekiwali Olaf i Elza – bohaterowie jednej z najpopularniejszych bajek, uwielbianej zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców. To właśnie oni zagadkami i zadaniami do wykonania umilali czas przed przybyciem Świętego Mikołaja. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły spotkać ulubionych bohaterów i z radością zaśpiewały z nimi hit z „Krainy Lodu” – piosenkę „Mam tę moc.”

W końcu nadszedł czas spotkania z długo oczekiwanym gościem. Dzieci z radością witały Świętego Mikołaja. Były szczęśliwe, choć troszkę onieśmielone spotkaniem z tak ważną w ich życiu osobą.

Mikołaj witał się z przedszkolakami, pytał czy były grzeczne, zachęcał by w przyszłym roku słuchały swoich rodziców i pań w przedszkolu, bo On wszystko widzi i wie, jak się dzieci zachowują.

Przedszkolaki złożyły obietnicę bycia grzecznym, dobrym i miłym, z czego najbardziej ucieszyły się Panie. Mikołaj w wielkim worku z prezentami miał niespodziankę dla każdego. Zdziwienie było niemałe, gdy okazało się, że to nie słodycze, lecz Minionkowa teczka z przyborami rozwijająca zdolności i umiejętności manualne dzieci. Oprócz tego każda grupa otrzymała różnorodne zabawki i gry edukacyjne do sali.

Następnie nadszedł czas na wielki bal! Elza z Olafem zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy piosenkach z filmu „Kraina lodu”, które wszyscy znają i uwielbiają.

Na pamiątkę spotkania nasz grudniowy gość uczestniczył w sesji fotograficznej z każdą grupą.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a radość i uśmiech na buziach będą towarzyszyć dzieciom do końca dnia, a może nawet dłużej.

(MH, Przedszkole w Raszówce)