Spotkanie w sprawie składowiska już dziś!

img_9774O godz. 18.30 w świetlicy wiejskiej w Miroszowicach rozpocznie się spotkanie dotyczące dalszych losów składowiska odpadów w Kłopotowie. Zdecydowane „NIE” mówią mu mieszkańcy oraz radni Gminy Lubin. Przyjść może każdy, kto chce przyłączyć się do protestu.

„Jako mieszkańcy, mamy dość smrodu unoszącego się nad naszymi miejscowościami oraz zwożenia z całej Polski i prawdopodobnie z zagranicy wszelkiej maści odpadów. Jak nam wiadomo Firma R- Power nie prowadzi żadnej segregacji śmieci, nie stosuje się do zaleceń Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Starostwa Powiatowego, w zakresie wprowadzenia obowiązujących przepisów dot. segregacji, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Efektem takich beztroskich i niekontrolowanych przez właścicieli działań firmy, były dwa ogromne pożary śmieci w lipcu 2015 i w sierpniu 2016 roku – napisali we wspólny oświadczeniu radni Gminy Lubin Barbara Skórzewska i Patryk Jarkowiec.

Na spotkanie zaproszeni zostali wójt Gminy Lubin, starosta lubiński, prezydent Lubina oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Legnicy i Wrocławia, a także media zarówno lokalne jak i ogólnopolskie.

– Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy protestują przeciwko łamaniu prawa i lekceważeniu naszego zdrowia i bezpieczeństwa – dodają w zaproszeniu radni!

(JW/MG)