Spotkanie pokoleń w Niemstowie

Koncert wrocławskiego zespołu Wciąż Młodzi, który odbył się w Niemstowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Pięcioro młodych muzyków zabrało publiczność w podróż w czasie, prezentując utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Koncert był okazją do spotkania mieszkańców, w szczególności tych najstarszych.

Mieszkańcy wypełnili świetlicę do ostatniego miejsca. Spotkanie pokoleń było okazją do odtworzenia fragmentów prezentacji, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie Jak to drzewiej bywało… – historia mojej miejscowości organizowanym przez Wójta Gminy Lubin, Tadeusza Kielana oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce w ubiegłym roku. Nagroda zdobyta w konkursie przeznaczona została na poczęstunek podczas koncertu.

Po występie młodych wykonawców był czas na wspomnienia i opowieści z dawnych lat. W spotkaniu udział wzięli również członkowie Rady Senioralnej oraz dr Stanisław Tokarczuk, który zaprezentował swoją najnowszą książkę.

Jest mi niezmiernie miło, że udało się zorganizować koncert i zaprosić na niego mieszkańców. Wszyscy wyglądali na zadowolonych. Pracowało na to wiele osób, którym jestem ogromnie wdzięczny. Dziękuję pani Uli Kurowskiej, Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce za sfinansowanie występu muzyków oraz pani Danucie Pawlak, która przekazała nam swoją nagrodę otrzymaną w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w 2016 roku – podsumował spotkanie Józef Kostanowicz, sołtys Niemstowa,.

Organizatorami koncertu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filią w Niemstowie, Józef Kostanowicz – sołtys, Andrzej Olek – radny, członkowie Rady Sołeckiej.

(UK)