Spotkanie pisarki z młodymi czytelnikami

Biblioteka w Raszówce po raz kolejny wzięła udział w projekcie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu pod hasłem-  XVI Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”.

Redaktor „Walizki” – okolicznościowej gazety wydawanej w ramach projektu w artykule „Piórem, młotem, oszczepem” napisał:

„Pisarze, zupełnie tak samo jak mistrzowie dyscyplin sportowych, przeskakują wysoko postawione poprzeczki (wymagań czytelników), zdarza się, że miotają (słowem), pływają (po morzu wyobraźni), toczą walki (wewnętrzne, podczas pisania), podnoszą ciężary (trudnych zagadnień), chcą zdobywać nagrody (np. Nobla).”

O tych wszystkich zmaganiach wspaniale opowiedziała Emilia Kiereś – autorka i tłumaczka książek dla dzieci, laureatka wielu nagród. Podczas spotkania autorskiego z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Udzieliła ona wywiadu dwóm uczennicom – Oliwii i Aleksandrze z klasy VIII.

Spotkaniu z pisarką towarzyszyła wystawa prac uczniów SP w Siedlcach zgłoszonych do konkursu plastycznego „Mój mistrz literatury” ogłoszonego w ramach projektu „Z książką na walizkach” przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Emilia Kiereś wraz z towarzyszącym jej Adamem Hemerem wybrali trzy prace, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu i pojechały na finał do Świdnicy. Biblioteka dodatkowo nagrodziła wyróżnieniem kolejne trzy prace. Wszystkie laureatki otrzymały książki z autografem pisarki.

Spotkanie autorskie odbyło się w trakcie Festynu z okazji Dnia Dziecka, przygotowanym przez szkołę w Siedlcach. Podczas zabawy dzieci wzięły również udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Dziękujemy Bibliotece Szkolnej w Siedlcach za współpracę przy organizacji spotkania autorskiego oraz popularyzację czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

(IT)