Spotkania integracyjne według Rady Senioralnej

Kwestie wycieczek i spotkań integracyjnych są głównym tematem dzisiejszego posiedzenia Rady Seniorów. Podczas spotkania członkowie skupiają się na wyborem miejsc, które warto zobaczyć. Rada Seniorów zastanowi się także, jakie warsztaty warto zaproponować seniorom, aby wzbudzić ich zainteresowanie oraz pomóc rozwinąć pasję starszym mieszkańcom Gminy Lubin.

Jak mówi Inna Rogalska, przewodnicząca Rady Senioralnej, na ten rok zaplanowane są trzy wycieczki.

– Planujemy pojechać do zagrody edukacyjnej oraz odwiedzić wieś tematyczną. Zastanawiamy się nad wyjazdem do Przesieki, gdzie jest ogród japoński oraz do zagrody edukacyjnej w Głębocku – mówi Inna Rogalska.

Najprawdopodobniej w czerwcu seniorzy pojadą także do Ogrodu Freja w Bukownej. Będzie to spotkanie integracyjne połączone z warsztatami, które poprowadzi Anna Rawska, zastępca przewodniczącej Rady Senioralnej.

– Będę prowadziła warsztaty rękodzielnicze z elementami tkactwa. Będzie to obraz tego, co wykonują dzieci. W planie mam także pogadankę o roślinach egzotycznych. Przybliżę seniorom, jak należy dbać o takie rośliny, aby zdrowo nam rosły i cieszyły nasze oczy. Spotkanie będzie bogate w nowinki ogrodnicze. Przy okazji zdradzę, że będziemy obalać niektóre mity ogrodnicze – mówi Anna Rawska.

Spotkanie integracyjne połączone będzie z ogniskiem oraz zabawami sportowymi i tanecznymi.

Kolejna wycieczka planowana jest w okolicach września. Rada Seniorów zastanowi się, gdzie warto pojechać o tej porze roku. Ponadto, podczas spotkania omawiane będą także sprawy finansowe. Pewne jest, że Urząd Gminy zafunduje przejazd seniorom na dwie wycieczki.