Bieg Papieski, mecze „B” i „O” Klasy oraz urodziny Akademii Żaczek – już w ten weekend!

plakat_meczTrzy emocjonujące pojedynki piłkarskie, Bieg Papieski a także festyn z okazji 5. urodzin Akademii Piłkarskiej Żaczek – to tylko niektóre atrakcje  trwającego weekendu.

W sobotę na stadionie w Księginicach miejscowa Iskra podejmować będzie Konfeks Legnica. Drużyny dzieli w tabeli zaledwie siedem punktów, więc obydwa zespoły będą chciały powalczyć. Początek spotkania o godz. 17.30.

W niedzielę o 11.00 zapraszamy na boisko do Kłopotowa, gdzie odbędą się kolejne w tym sezonie gminne derby. Tym razem zmierzą się ze sobą Transportowiec Kłopotów-Osiek i Victoria Niemstów-Siedlce.

Niezwykle emocjonująco zapowiada się niedzielny mecz drużyn ze szczytu tabeli B-Klasy. Zmierzą się ze sobą zajmujący obecnie pierwsze miejsce Zamet II Przemków  z plasującą się na drugim miejscu Unią Szklary Górny. Zapraszamy kibiców, bo doping będzie tu bardzo potrzebny! Początek spotkania o godz. 16.30 na boisku w Oborze.

ak_zaczekNiedzielne przedpołudnie zdominują 5.urodziny Akademii Żaczek, prężnie działającej także w Gminie Lubin. Będzie rekreacyjnie, ale i sportowo. Początek urodzinowej imprezy o godzinie 10.00. na boisko przy ul. KEN 6.

biegO 18.18 rozpocznie się III Bieg Papieski. Start i meta w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. Wcześniej – o 16.45- odbędzie się bieg przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Motywem przewodnim trzeciego Biegu Papieskiego jest uczczenie drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz 1050 rocznicy chrztu Polski. Trasa biegu liczy w tym roku ok. 6300 m. Oprócz zwycięzców biegu głównego wyłonieni zostaną zawodnicy z terenu Gminy Lubin, którzy osiągną najlepsze wyniki.

Bieg organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego oraz Wójta Gminy Lubin.

Bieg Papieski poprzedzi uroczysta Msza św., która po raz pierwszy odprawiona zostanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 15.00, przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Stefan Cichy, Ordynariusz Diecezji Legnickiej.  Wcześniej o godzinie 14.30 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

(MG)