Sportowy weekend- siatkówka, szachy i piłka nożna

W najbliższy weekend mieszkańców Gminy Lubin czeka wiele sportowych emocji. Zachęcamy do udziału w rozgrywkach, jeśli nie w roli zawodników, to na pewno warto wcielić się w kibiców i dopingować nasze drużyny. W sobotę  ruszają rozgrywki w piłce nożnej RCS Cup, natomiast w niedzielę królować będzie siatkówka i szachy, określane nie bez powodu mianem królewskiej gry.

W siedzibie Regionalnego Centrum Sportowego odbyło się już losowanie grup oraz miejsc w grupach na półfinały rozgrywek RCS Cup 2018, które odbędą się już w najbliższą w sobotę 17 lutego w hali sportowej przy ul. KEN oraz hali sportowej przy SP 14. Zapraszamy do kibicowania w godzinach od 13:00 do 20:20. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn, które podzielone zostały na 4 grupy. W każdej wystąpi 5 zespołów. Nasi reprezentanci to pięć drużyn: Gmina Lubin, Fortuna I Obora, Fortuna II Obora, Iskra Księginice oraz Transportowiec Kłopotów. W losowaniu przypadły naszym drużynom grupy I i II co oznacza, że mecze będą w hali przy ul. Norwida. Szczegóły rozgrywek na stronie www.rcslubin.pl. Warto przypomnieć, że będziemy bronić wicemistrzostwa w tym turnieju, bowiem w ubiegłym roku zdobyła je drużyna Gmina Lubin.

Natomiast w niedzielę zaplanowano Finał Gminnej Ligi w Piłce Siatkowej, w sali w Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych. Program zawodów zakłada, że o godz. 9.00 rozpoczną się mecze barażowe o wejście do półfinału, o który zagrają:
Szklary Górne – Raszówka
Osiek II – Lisiec II
Dwie zwycięskie drużyny  wejdą do półfinału, na który czekają już  zawodnicy z ekip Osiek I i Lisiec I.

Także w niedzielę, w świetlicy w Osieku rozegrany zostanie  Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin oraz Gminna Liga Szachowa Szkół Podstawowych i Gimnazjum . Początek rozgrywek o godz. 14.30, zapisy pół godziny wcześniej. Turniej rozegrany zostanie w kategorii open kobiet i mężczyzn.
Natomiast ligę szkolną podzielono na grupy, według roczników:
Gr. I – rocznik 2010-i młodsi ( dziewczęta i chłopcy)
Gr II – rocznik 2007-2009 (dziewczęta i chłopcy)
Gr III – rocznik 2004 – 2006 (dziewczęta i chłopcy)
Gr IV – rocznik 2001 – 2003 ( dziewczęta i chłopcy)
Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie  7 rund. Tempo gry – 10 minut na zawodnika.

(SR)