Sportowy weekend

kregle5Zbliżający się weekend zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie pod względem sportowych emocji. Już dziś odbędą się prestiżowe Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie „Sprawni Razem”. W sobotę, 19 listopada odbędzie się II Barbórkowy Turniej Piłki Ręcznej. Niedziela z kolei upłynie pod znakiem piłkarskich spotkań naszych drużyn. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie „Sprawni Razem” odbędą się w godzinach od 10.00 do 13.30. W Kręgielni RCS w Lubinie spotkają się reprezentacje placówek szkolnictwa specjalnego, łącznie 44 zawodników. Reprezentacja gospodarzy zmierzy się z zawodnikami z Grudziądza, ze Słupska, z Piły, Kielc, Pyrzyc, Krakowa, Skoczowa, Elbląga, Płocka oraz z Legnicy. Podczas imprezy odbędzie się także wręczenie odznaczeń osobom zasłużonym dla sportu Dolnego Śląska.slajd11

Z kolei w sobotę, 19 listopada coś dla fanów piłki ręcznej. II Barbórkowy Turniej Piłki Ręcznej Masters pod Patronatem Wójta Gminy Lubin odbędzie się w Hali przy Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 12.00. Udział w zawodach weźmie 12 drużyn z całego kraju. W kategorii kobiet zagrają Lubin, Warszawa, Szczecin, Wrocław, Tychy i Świdwin. Mężczyzn reprezentować będą także gospodarze oraz Szczecin, Wieluń, Nowogard, Złotoryja i Pabianice.

Niedziela, 20 listopada, upłynie pod znakiem piłkarskich rozgrywek. O godzinie 13.00 Victoria Niemstów podejmie Perłę Potoczek. Mecz odbędzie się w Siedlcach. Natomiast o godzinie 14.00 na murawie będą walczyć Iskra Księginice kontra Odra Chobienia, oraz Huzar Raszówka i Transportowiec Kłopotów.