Sportowy weekend

Wraz ze wzrostem temperatury za oknem wzrastać będą emocje sportowców i kibiców Gminy Lubin. W nadchodzący weekend ruszają bowiem pierwsze rozgrywki piłkarskie rundy wiosennej niższych lig. Jednocześnie organizowany będzie Otwarty turniej szachowy czterech gmin oraz Strefowy turniej tenisa stołowego.

Gmina Lubin, obok Przemkowa, Polkowic i Chocianowa jest współorganizatorem Otwartego szachowego turnieju czterech gmin i tym razem będzie gospodarzem szachowych zmagań. Na początku lutego zawodniczy walczyli w Przemkowie, w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych szachistów do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Szpakowej w Lubinie. Turniej rozpoczyna się o godz. 10.00. Kolejne rozgrywki będą w Polkowicach i Chocianowie. Wielki finał zaplanowano na czerwiec w Przemkowskim Ośrodku Kultury. W finale mają prawo startu osoby,  które uczestniczyły przynajmniej  w jednym turnieju eliminacyjnym.

W niedzielę natomiast zapraszamy  do sali szkoły Podstawowej w Raszówce na Strefowy turniej tenisa stołowego. Początek o godzinie 10.30.

W niedzielę także pierwszym gwizdkiem o godzinie 11.00 Fortuna Obora zainicjuje wiosenną rundę kl. „A”. Jej rywalem będzie Sparta Parszowice. O godzinie 15.00 natomiast w rozgrywkach kl. „O” Iskra Księginice podejmie Płomień Radwanice. Zachęcamy do aktywnego kibicowania.

(SR)