Sportowy bilans weekendu

IMG_49395. kolejka rozgrywek B-Klasy za nami. W ostatnich gminnych derbach, rozgrywanych w ramach II legnickiej grupy, Unia Szklary Górne pokonała Victorię Niemstów-Siedlce 6:0.

Mecz rozgrywany na boisku w Oborze przez pierwsze 20 minut był piłkarskim pojedynkiem na najwyższym poziomie. Szybkie akcje i precyzyjne podania w wykonaniu obydwu zespołów sprawiały, że mecz mógł się podobać. Wszystko zmieniło się po pierwszej bramce, zdobytej przez Unię Szklary Górne. Victorię jakby opuściły siły i do końca spotkania drużyną dominującą na boisku była reprezentacja Szklar. Zespół Niemstów-Siedlce w niczym nie przypominał ekipy, który tydzień wcześniej rozgromiła Transportowiec Kłopotów-Osiek 12:0. Wykorzystali to przeciwnicy, przenosząc grę pod bramkę Victorii i sześciokrotnie skutecznie kończąc ataki. Gole dla Unii Szklary Górne zdobyli: Tomasz Krawczyk (3), Artur Chudy, Kamil Kogus i Tomasz Łojek.

Równie wysoki poziom, jak początek spotkania, miał konkurs rzutów karnych dla kibiców, przeprowadzony w przerwie meczu. By rozstrzygnąć ten strzelecki pojedynek, przepisową odległość 11 m trzeba było zwiększyć o kolejne trzy metry. Konkurs ostatecznie wygrał Krzysztof Szałankiewicz z Lubina, który profesjonalną piłkę odebrał z rąk wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana. Szef gminnego samorządy wręczył także nagrodę najbardziej wartościowemu zawodnikowi meczu. Tytuł MVP otrzymał Robert Francecki z Unii Szklary Górne.

***

5. kolejka II legnickiej grupy B-klasy nie przyniosła istotnych zmian w tabeli. Otwiera ją Fortuna Obora z dorobkiem 13 punktów, bez przegranego meczu. W ostatni weekend Fortuna zremisowała na wyjeździe 2:2 z LZS Nową Wsią Lubińską. Transportowiec Kłopotów-Osiek odniósł z kolei koleją dotkliwą porażkę, przegrywając na własnym boisku z Armatorem Wierzchowice 0:14.

Huzar Raszówka, grający w III legnickiej grupie B-Klasy uległ na wyjeździe Ikarowi Miłogostowice 0:1.

***

Grająca w A-Klasie Unia Miłoradzice, po sześciu kolejkach, zajmuje 10. miejsce w tabeli. Ostatnie spotkanie przyniosło zwycięstwo miłoradzickiej drużynie. Unia wygrała u siebie z Relaksem Szklary Dolne 2:1.

***

Sukcesem może się pochwalić także Iskra Księginice. Zespół grający w najwyższej klasie rozgrywkowej spośród drużyn Gminy Lubin na wyjeździe ograł Konfeks Legnica 2:0. Bramki zdobyli: Migacz i Łodej. Ta zdobyta przez Mateusza Łodeja bez wątpienia była ozdobą meczu, bo strzelona została z odległości 40 metrów. Iskra może mówić o dobrej passie. To trzecie zwycięstwo z rzędu, zespół po sześciu kolejkach ma 9 punktów na koncie.

(MG)