Sportowy bilans weekendu: Fortuna o krok od awansu

IMG_6514Cztery porażki i tylko dwie wygrane – to sportowy bilans minionego weekendu piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Dotkliwych porażek doznały zespoły grające w najwyższych klasach rozgrywkowych. Iskra Księginice przegrała z Gromem Gromadzyń Wielowieś 5:1, a Unia Miłoradzice uległa Dębowi Stowarzyszenie Siedliska 2:8. Do udanych nie zaliczą minionego weekendu także Huzar Raszówka i Transportowiec Kłopotów.

Kolejny sukces ma z kolei na koncie Fortuna Obora, która pokonała na własnym boisku drużynę Hajduk Kłobuczyn 2:1. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w 80. minucie, w której wynik na 2:1 dla Fortuny ustalił Mariusz Więczkowski. Pierwszego gola dla gospodarzy w 26. minucie spotkania zdobył z rzutu karnego Oskar Ondycz. To właśnie ten zawodnik uznany został za najbardziej wartościowego gracza meczu i otrzymał nagrodę z rąk wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielan oraz puchar, który wręczył mu prezes Fortuny Obora Jan Chełpa. Konkurs rzutów karnych dla kibiców wygrał Jarosław Słota, który w ścisłym finałem walczył o ten tytuł z synem Sylwestrem.

Fortuna utrzymuje pozycję lidera tabeli, z czterema punktami przewagi nad drużyną z Przemkowa, zmierzając pewnym krokiem po awans do A-Klasy. Szkoleniowcy nie chcą jeszcze jednak mówić o sukcesie.

– Te cztery punkty przewagi – to niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że Zamet II Przemków ma do rozegrania jeden zaległy mecz. Jeśli go wygrają będziemy tylko punkt do przodu. Przed nami także bezpośrednia konfrontacja z tą drużyną i to na ich boisku – mówi Piotr Żurowski, trener Fortuny Obora.

– Awans planowaliśmy od pierwszej kolejki, dlatego zrobimy wszystko, by udało się go wywalczyć – dodaje Grzegorz Jach, drugi ze szkoleniowców.

Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, które zadecydują o tym, czy nowe rozdanie Fortuna rozpocznie już jako zespół A-Klasy.

Unia Szklary Górne – LZS Nowa Wieś Lubińska

Stadion w Oborze jest bardzo szczęśliwy w tej rundzie dla piłkarzy Unii, którzy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Piłkarze gości jeszcze nie weszli dobrze w mecz, a już w szóstej minucie było 2:0, po strzałach Alwina Famulskiego i Tomasza Łojka. Na 3:0 w trzydziestej piątej minucie podwyższył Maciej Zasadnik, a w czterdziestej trzeciej Michał Kogus zakończył strzelecki popis drużyny ze Szklar Górnych. W pięćdziesiątej czwartej minucie Grzegorz Stępiński strzelił piątą bramkę, a goście w siedemdziesiątej ósmej zdobyli honorowego gola. Mimo strzelenia pięciu goli drużyna gospodarzy miała jeszcze wiele sytuacji do zdobycia kolejnych bramek.

Konkurs rzutów karnych wygrał przebywający u rodziny w Oborze, mieszkaniec Zielonej Góry Ignacy Malicki. Najlepszym zawodnikiem został Grzegorz Stępiński.

Upominki wręczał  wierny kibic wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Unia Miłoradzice – Dąb Stowarzyszenie Siedliska 2:8  

Niedzielne popołudnie nie okazało się zbyt szczęśliwe dla piłkarzy Unii. Od pierwszych minut spotkania przewagę posiadali goście. Bramki zdobyte na początku spotkania ustawiły przebieg gry. Do przerwy drużyna gospodarzy mimo ambitnej postawy przegrywała 0:3. Honorowe bramki piłkarze Unii zdobyli po przerwie, lecz goście odpowiedzieli pięcioma trafieniami. Drużyna z Miłoradzic w przekroju całego spotkania pokazała wielki hart ducha, mimo braku kilku podstawowych zawodników ( kontuzje, wyjazdy) walczyła o jak najlepszy wynik. Najlepszym piłkarzem spotkania został Tadeusz Bolek, a tradycyjny konkurs rzutów karnych wygrał Piotr Brodacki z Miłoradzic.

Nagrody wręczał  wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

 

Wyniki pozostałych spotkań drużyn Gminy Lubin:

Grom Gromadzyń Wielowieś – Iskra Księginice 5:1

Czarni Rokitki – Huzar Raszówka 5:0

Transportowiec Kłopotów-Osiek – Perła Potoczek 1:7

(oprac. MG, JT)

FORTUNA OBORA – HAJDUK KŁOBUCZYN

Unia Szklary Górne – LZS Nowa Wieś Lubińska

Unia Miłoradzice – Dąb Stowarzyszenie Siedliska 2:8