Sportowe podsumowanie weekendu

IMG_5244Wynikiem 8:1 zakończył się derbowy pojedynek Gminy Lubin pomiędzy Transportowcem Kłopotów-Osiek, a Unią Szklary Górne. Spotkanie w ramach II legnickiej grup B-klasy rozegrane zostało na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

To już trzecie spotkanie, do którego Transportowiec przystępuje w mocno osłabionym składzie. Tym razem na murawę wybiegło dziewięciu zawodników. Mimo znacznego osłabienia zespół pokazywał wolę walki przez całe spotkanie, co zaowocowało honorowym golem Kamila Starosteckiego minutę przed zakończeniem meczu.

Unia Szklary Górne to zespół, który ze spotkania na spotkanie pokazuje coraz wyższą formę. Nie sposób nie łączyć tego faktu z objęciem stanowiska trenera przez Andrzeja Wójcika, byłego zawodnika m.in. Zagłębia Lubin, z którym w sezonie 1990/1991 sięgnął po mistrzostwo Polski, grającego także w Bundeslidze austriackiej i niemieckim FC Magdeburg.

Drużyna ze Szklar gra obecnie naprawdę dobrą i przemyślaną piłkę, która świadczy o doskonałym zgraniu drużyny. Po szóstej kolejce zajmuje 4. Miejsce w tabeli, mając a koncie, trzy wygrane, dwie porażki i jeden remis.

IMG_5306

Tytuł MVP otrzymał Dawid Nowak z Transportowca Kłopotów-Osiek, któremu nagrodę wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Ostatni mecz z Transportowcem Kłopotów-Osiek – Unia Szklary Górne wygrała 8:1. Bramki zdobyli: Bartek Pokojowczyk (2), Tomasz Łojek (3), Mateusz Metynia (2), Michał Kogus (1).

Tradycyjnie w przerwie derbowego spotkania odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców, który wygrał Franciszek Delimata z Lubina. Wybrano także najbardziej wartościowego gracza meczu, którym został Dawid Nowak z Transportowca. Nagrodę zawodnikowi wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

***

Szósta kolejka B-klasy okazała się szczęśliwa dla dwóch pozostały drużyn Gminy Lubin. Victoria Niemstów wygrała z Płomieniem Nieszczyce 7:3, a Fortuna Obora na własnym boisku zwyciężyła z Perłą Potoczek 5:3.

Jedyny reprezentant Gminy Lubin w III grupie legnickiej B-Klasy zremisował na wyjeździe z Czarnymi Miłkowice 2:2.

***

W A-klasie Unia Miłoradzice zagrała na wyjeździe ze Zrywem Kłębanowice, zostawiając gospodarzom zwycięstwo 0:2. W okręgówce kolejne z rzędu zwycięstwo zaliczyła Iskra Księginice, pokonując Iskrę Kochlice 4:0.

(MG)