Sportowe podsumowanie weekendu. Zmiany w czołówce tabeli B-Klasy

SONY DSC

Fortuna Obora nie jest już liderem tabeli II legnickiej grupy B-Klasy. Pierwsze miejsce zajmuje obecnie Zamet II Przemków, a drugie Unia Szklary Górne. Przetasowania w tabeli to efekt m.in. ostatniego meczu Obory i Szklar, który zakończył się wygraną gości 1: 2. Przegrane na koncie, po ostatniej kolejce, mają także Victoria Niemstów-Siedlce, Transportowiec Kłopotów-Osiek oraz Huzar Raszówka. Miniony weekend okazał się natomiast szczęśliwy dla zespołów z Gminy Lubin, grających w najwyższych klasach rozgrywkowych Iskry Księginice i Unii Miłoradzice.

W niedzielne przedpołudnie odbył się długo wyczekiwany mecz derbowy, który zgromadził dużą grupę kibiców z wielu miejscowości Gminy Lubin. Od pierwszych minut widać było ogromną nerwowość w grze obu zespołów.

Drużyna prowadzona przez Andrzeja Wójcika pierwsza opanowała nerwy czego wynikiem był gol Alwina Famulskiego. Z upływem czasu obie drużyny  stwarzały wiele sytuacji bramkowych. W 87 minucie sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Unii, który na bramkę zamienił ponownie Alwin Famulski.

W doliczonym czasie gry Bartosz Domański strzeli honorową bramkę dla gospodarzy i ostatecznie ten piłkarski pojedynek zakończył się wygraną Unii Szklary Górne 2:1.

W przerwie mecze rozegrano konkurs rzutów karnych, który wygrał Marcin Baran z Lubina.

Nagrodę w postaci profesjonalnej piłki król strzelców odebrał z rąk radnego Gminy Lubn Tomasza Fuczka. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Robert Franecki  (Unia Szklary Górne), któremu nagrodę MVP wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Huzar Raszówka – Iskra Niedżwiedzice   3: 6

SONY DSC

Przed meczem kibice Huzara byli pewni zwycięstwa swej drużyny, lecz rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Po kwadransie gry  gospodarze przegrywali 0: 3 .

Na domiar złego drugą żółtą kartkę ujrzał zawodnik Huzara Rafał Swędrak. Gospodarze mimo osłabienia zaczęli poczynać sobie coraz pewniej i stwarzali wiele sytuacji bramkowych.

Na 1:3 wynik zmienił Albert Kluzek . W drugiej połowie na 2:5 Tomasz Krysiak oraz 90 minucie Maciej Rybski ustalił wynik meczu na 3:6. W przerwie spotkania rozegrano konkurs rzutów karnych i po raz drugi zwyciężyła Natalia Milińska.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Albert Kluzek (Huzar Raszówka), który nagrodę odebrał  z rąk wójta Gminy Lubin oraz radnego Marcina Nyklewicza.

Miniony weekend nie był szczęśliwy dla Victorii Niemstów-Siedlce i Transportowca Kłopotów-Osieków. Victoria uległa na wyjeździe Armatorowi Wierzchowice 4:3, a Zamet II Przemków pokonał Transportowca 3:0.

Okręgówka i A -Klasa

Dobre mecze mają na koncie Iskra Księginice, która pokonała na własnym boisku Kuźnię Jawor 5:2 oraz Unia Miłoradzice, która wygrała z Mewą Kunice 2:1.