Sportowe podsumowanie weekendu: pechowa kolejka

IMG_0234To nie był dobry weekend dla drużyn piłkarskich Gminy Lubin. Porażki zaliczyły zespoły grające we wszystkich trzech klasach rozgrywkowych. Na łut szczęścia liczy jeszcze Victoria Niemstów-Siedlce, która porażkę może przekuć w sukces, bo w składzie drużyny przeciwników pojawił się nieuprawniony zawodnik, co może oznaczać walkowera dla Victorii.

Klasa Okręgowa

O wyjątkowym pechu mogą mówić zawodnicy Iskry Księginice. Problemy zaczęły się już w drodze do Chocianowa, kiedy wypadkowi uległ jeden z samochodów wiozący zawodników. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń i spotkanie ze Stalą Chocianów rozpoczęło się planowo.

Dotknięta poważnymi kontuzjami drużyna z Księginic i tym razem musiała radzić sobie bez kluku podstawowych graczy. Na domiar złego w czasie meczu groźnych kontuzji nabawili się Ćwik i Łodej. Ten pierwszy musiał już w 20. minucie opuścić boisko, natomiast drugi wytrzymał prawie całe spotkanie, a opuścił boisko za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Kiedy wydawało się, że wynik bezbramkowy utrzyma się do przerwy, bramkę zdobywa Stal i na przerwę Iskra schodziła w minorowych nastrojach.

43′ 1:0 Stal.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gości, którzy za wszelka cenę chcieli odrobić straty. Najbliżsi szczęścia byli: Srebniak, który trafił w dogodnej sytuacji w poprzeczkę oraz Grolewski, którego strzał z dystansu minął słupek bramki gospodarzy. W tym czasie Stal ograniczyła sie do gry z kontry, co też w końcówce wykorzystała. Grająca już w osłabieniu Iskra odkryła się, dążąc do wyrównania. Bezlitośnie szanse swą wykorzystali Stalowcy, którzy przypieczętowali zwycięstwo.

84′ Czerwona kartka Łodej

87′ 2:0 Stal.

Iskra pomimo ambitnej postawy, szczególnie w drugiej połowie, nie wywiozła z trudnego terenu, jakim jest Chocianów, nawet punktu! Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. W środę 11 listopada o godz. 14:00, na boisku w Oborze, Księginiczanie podejmą lidera okręgówki Spartę Grębocice.

A –Klasa

Niestety szczęście nie dopisało także Unii Miłoradzice, która uległa na własnym boisku Czarnym Dziewień 0:4. Pierwsze 45 minut tego spotkania było bardzo wyrównane i nic nie wskazywało na pogrom, który miał miejsce w II połowie. Zawodnicy z Miłoradzic z minuty na minutę jakby tracili siły, bo wolę walki wykazywali do końca. Niestety strat nie udało się odrobić mimo doskonalej postawy grającego z numerem 16. Patryka Pilcha. On właśnie uznany został za najbardziej wartościowego gracza meczu, a nagrodę MVP wręczył mu Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców, stojący na bardzo wysokim poziomie. Rozstrzygnął się on dopiero po strzałach z 16. metra. Trudno się dziwić, jak się okazało bowiem, spotkaniu przyglądała się spora reprezentacja Sparty Parszowice i to jej zawodnicy dotarli do ścisłego finału konkursu. Artur Broda, Rafał Żółtowski i i Krzysztof Baranowski odebrali nagrodę z rąk radnej Gminy Lubin Sylwii Pęczkowicz-Kuduk i honorowo przekazali ją młodym zawodnikom Unii Miłoradzice.

B – Klasa

Niestety wyjątkowo feralna była także 11. kolejka dla zespołów Gminny Lubin grających w B-Klasie. Huzar Raszówka uległ na własnym boisku Płomieniowi Michów 1:5, Fortuna Obora przegrała na wyjeździe z Kaliną Sobin 4:1, a Transportowiec Kłopotów-Osiek zakończył wyjazdowe spotkanie z LZS Koźlice przegraną 2:4. Porażkę na koncie ma także Victoria Niemstów-Siedlce, która uległa na wyjeździe Hajdukowi Kłobuczyn 0:1. Ale tu sytuacja może ulec zmianie, bowiem w składzie przeciwników znalazł się gracz do tego nieuprawniony. Sędziowie podejmą decyzję, czy nie skończy się to walkowerem dla Victorii. W minionej kolejce pauzowała Unia Szklary Górne.

(MG/Karol Grolewski-Iskra Księginice/AI)

Unia Miłoradzice – Czarni Dziewień

Huzar Raszówka – Płomień Michów