Sportowe podsumowanie weekendu: Iskra idzie jak burza!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie 9. kolejki pomiędzy Iskrą Księginice a Górnikiem Złotoryja. Drużyna z Księginic idzie jak burza, a o jej dobrej passie świadczy 5. miejsce w tabeli klasy okręgowej, z 16 punktami na koncie. Taki sam dorobek punktowy mają zespoły zajmujące trzecie i czwarte miejsce: Kaczawa Bieniowice i Stal Chocianów.

Gra Iskry i Górnika od początku była bardzo wyrównana, w zawodnikach widać było wolę walki, pomimo zimnego wiatru oni byli rozgrzani do czerwoności.

Drużyna z Księginic samych sytuacji do zdobycia bramki miała kilka, jednak zawsze na posterunku stał bramkarz gości Golba. W 20. minucie bramkarza gości wyręczył obrońca, który z linii bramkowej wybił piłkę, ratując swój zespół od straty gola. Strzelał wówczas Srebniak.

Parę chwil później ten sam zawodnik wymanewrował obrońcę gości, dośrodkował na głowę Łodeja, który zgrał z kolei na głowę Migacza. Ten strzałem przy słupku dał prowadzenie Iskrze. Tak padła jedyna bramka meczu.

34′ 1:0 Migacz as. Łodej.

W przerwie meczu, już tradycyjnie, odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców. Bramkarz Iskry Księginice przepuścił tylko jednego gola. Profesjonalną piłkę, nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Lubin odebrał Damian Jażdżyk ze Złotoryi.

Tytuł MVP przypadł Michałowi Miłkowi z Iskry, nagrodę w imieniu wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, wręczył Mieczysław Lodziński, członek Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu

Iskra po tym meczu umocniła się w czubie tabeli spokojnie przygotowując sie do kolejnego spotkania. Tym razem czeka ich wyjazd do Czarnych Rokitki w niedzielę, 18 października godz. 15:00.

A-Klasa

Niestety tak dobrymi wynikami pochwalić się nie może, grająca w A-Klasie Unia Miłoradzice. Po ubiegłotygodniowej przegranej z Błękitnymi Koskowice 0:5, zespół nie zdołał się podnieść i w wyjazdowym meczu uległ Odrze Ścinawa 1:7.

B-Klasa

Ósma kolejka okazała się szczęśliwa dla zespołów Gminy Lubin, grających w B-Klasie. Zajmująca pierwsze miejsce w tabeli II legnickiej grupy Fortuna Obora potwierdziła pozycję niekwestionowanego lidera, wygrywając na własnym boisku z LZS Koźlice 2:0. Doskonałej formy nie traci Unia Szklary Górne, które odnotowała czwarte z rzędy zwycięstwo, tym razem wygrywając u siebie z Płomieniem Nieszczyce 3:1.

Remisy zanotowały natomiast Transportowiec Kłopotów-Osiek z LZS Nową Wsią Lubińską (1:1) oraz Victoria Niemstów, która grała z Perłą Potoczek (3:3).

Porażkę zanotował jedynie Huzar Raszówka, który przegrał z Gryfem Olimpią Krotoszyce 1:3.

(AI, KG, MG)