Sportowe podsumowanie weekendu i… piłkarski poker w Miłoradzicach

Trzy wygrane, jeden remis i cztery porażki – to sportowy bilans minionego weekendu piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Najbardziej spektakularne zwycięstwa odniosły Unia Szklary Górne, która rozgromiła Zamet II Przemków 6:0 oraz Unia Miłoradzice, która mecz z Orłem Mikołajowice zakończyła wynikiem 4:0.

Zawodnicy Unii Miłoradzice ukarali gości za agresywną grę, która nie miała nic wspólnego z zasadami sportowej rywalizacją fair play. W pierwszej połowie walka toczyła się w środku pola, lecz zawodnicy Unii Miłoradzice w 22. minucie przełamali się i trafili do bramki rywala. Gola celebrował Krzysztof Maksym. Początek meczu był spokojny i nic nie wskazywało na tak druzgocącą porażkę gości.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy Łukasz Lorenc po fenomenalnym uderzeniu zdobył gola, ale zawodnicy Orła Mikołajowice nie tracili nadziei i walczyli nadal. Gospodarze poszli za ciosem i już w 70. minucie trafili po raz trzeci. Gola na 3:0 zdobył ponownie Krzysztof Maksym, ale to jeszcze nie koniec wrażeń. Goście nie pokazali profesjonalizmu, który panuje na boiskach A Klasy i chwilę po strzale Unii Miłoradzic, sfaulowali Szymona Majkowskiego, który niestety musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Tu sędzia musiał pokazać co najmniej żółtą kartkę i to zrobił, choć za tak nieregulaminowe zagranie z reguły otrzymuje się czerwony kartonik. Na zakończenie meczu, bo w 80 minucie gola na 4:0 zdobył Kamil Panek. Podczas meczu sędzia musiał pokazać jeszcze dwie żółte kartki zawodnikom Orła, który grał zdecydowanie zbyt agresywnie.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Jakub Grzyb dziewięciolatek z Miłoradzic. Za najlepszego zawodnika meczu uznany został Kamil Panek. Nagrody w imieniu wójta Tadeusza Kielana wręczył Prezes Klubu Unia Miłoradzice Kazimierz Jaszowski.

Wyniki spotkań drużyn Gminy Lubin:

Klasa Okręgowa:

KS Legnickie Pole – Iskra Księginice 2:2

A-Klasa

Fortuna Obora – LZS Ostaszów 5:3

Unia Miłoradzice – Orzeł Mikołajowice 4:0

Transportowiec Kłopotów – Osiek -Dąb Stowarzyszenie Siedliska 5:7

B-Klasa

Zamet II Przemków – Unia Szklary Górne 0:6

Górnik II Polkowice – Platan Siedlce 16:1

Huzar Raszówka – Kaczawa II Bieniowice 1:2

Ikar Miłogostowice – Victoria Niemstów 1:0

(ŁI/MG)