Sportowe podsumowanie weekendu

SONY DSCTrzy remisy i trzy porażki – to bilans niedzielnych rozgrywek zespołów piłkarskich Gminy Lubin. Remisem zakończyły się spotkania Iskry Księginice, Unii Szklary Górne i Victorii Niemstów. Z kolei smak porażki poczuła Unia Miłoradzice, Fortuna Obora oraz Transportowiec Kłopotów-Osiek.

Na boisku w Oborze Unia Szklary Górne podjęła zawodników Perły Potoczek. Było to najciekawsze spotkanie tej kolejki. Atmosferę na boisku podgrzewał fakt, że walczyło ze sobą dwóch godnych siebie rywali, stwarzając liczne sytuacje. Chociaż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2, ostatecznie po zaciętej i emocjonującej walce drużyny podzieliły się punktami i mecz zakończył się wynikiem 4:4. Bramki dla gości zdobyli: Grzegorz Podgórski w 10 i 44 minucie, Adam Depta w 60 minucie – z karnego i Maciej Malec w 75 minucie. Natomiast trzy bramki dla gospodarzy zdobył Maciej Zasadni w 48, 51 minucie – z karnych i 77 minucie oraz Paweł Kogus, który wchodząc w drugiej połowie od razu wpisuje się na listę strzelców trafiając celnie w bramkę w 64 minucie. MVP Piotr Szewczyk z numerem 19 ze Szklar Górnych. Konkurs rzutów wygrał Bielak Krzysztof.

Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Jarkowiec, radny Patryk Jarkowiec, oraz ks. proboszcz Krzysztof Bucyk.

Z kolei na stadionie RCS w Lubinie Transportowiec Kłopotów podejmował zawodników LZS Koźlice. Do 39 minuty gra była wyrównana. Później sytuacja zaczęła zmieniać się z minuty na minutę, niestety, na niekorzyść gospodarzy. Pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli goście, jednak piłka posłana z odległości 25 metrów trafiła w poprzeczkę. Chwilę później gospodarze zrewanżowali się podobnym strzałem. Tym razem piłka trafiła w spojenie poprzeczki i lewego słupka. I tu kończą się dobre wiadomości. W następnych minutach to drużyna z Koźlic przejęła inicjatywę, czego efektem była bramka zdobyta w 40 minucie przez zawodnika z numerem 10. Taki rozwój sytuacji uskrzydlił gości. W 43 min po zamieszaniu podbramkowym jeden obrońców drużyny z Kłopotowa dotknął piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Husar z numerem 9, który zamienił ją na bramkę, ustanawiając wynik pierwszej połowy na 0:2. Druga połowa spotkania, to już dość wyraźna dominacja drużyny gości i kolejne 3 bramki strzelone gospodarzom przez: Ireneusza Woracha, Piotra Wypycha i Mariusza Milewskiego. Pomimo miażdżącego wyniku dla Transportowca Kłopotów, mecz był bardzo ciekawy i obfitujący wieloma sytuacjami strzeleckimi.
MVP meczu został bramkarz z Kłopotowa – Rudziński Patryk, który uchronił swoją drużynę przez stratą kolejnych punktów.
Konkurs rzutów wygrał Tomasz Galas z Lubina.

Nagrody wręczał Wójt Tadeusz Kielan i Patryk Jarkowiec, radny Gminy Lubin

Niekorzystnie dla naszych zakończyło się także spotkanie na boisku w Księginicach, gdzie Unia Miłoradzice uległa KS Legnickie Pole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4. Do przerwy było 0:3 i gdy już wydawało się że jest po meczu, gospodarze zerwali się do ataku. Niestety w drugiej połowie nie udało się odrobić strat. Bramki dla gości zdobyli: Jakub Adach w 11 i 43 minucie, Sejud Rafał w 35 minucie i Lesiak Rafał w 55 minucie.
Z kolei autorem bramek dla gospodarzy był Maksym Krzysztof, który zdobył bramki w 61 i 93 minucie. MVP meczu Kamil Cybinka z numerem 11 z Miłoradzic. Nagrody wręczał Wójt Tadeusz Kielan.

Remisem zakończyło się także spotkanie Iskry Księginice z Hutą Przemków 1:1 oraz Kuprytu 02 Sucha Górna z Victorią Niemstów, gdzie drużyny oddały po dwa celne strzały. Porażkę odnotowali zawodnicy Fortuny Obory, którzy ulegli Ikarowi Miłogostowice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

(AP)