Sportowe podsumowanie weekendu

SONY DSCWzloty, upadki i… walkower – tak wyglądał ostatni weekend na piłkarskich boiskach w Gminie Lubin.

Iskra Księginice pozostaje liderem tabeli klasy okręgowej legnickiej grupy. W sobotę Iskra zagrała bardzo udany mecz pokonując na własnym boisku drużynę Czarni Rokitki. Gospodarze zmiażdżyli gości 6:2. Iskra od początku pokazała wyższość nad rywalem. Stwarzając bardzo dużo sytuacji podbramkowych i skutecznie atakując, już w pierwszej połowie Księginice prowadziły 5:1.

Strzelcy bramek z pierwszej połowy zespołu z Księginic: Kocot (2), Karczewski (1), Spychała ( 1), Srebrniak (1).

Druga połowa choć nieco wolniejsza, to nadal widoczna była przewaga Iskry. Czarni próbując jeszcze odrobić straty zdobyli drugiego gola, jednak nasz piłkarz – Rytkowski stawia kropkę nad „i”, celnie posyłając piłkę w bramkę rywala. Mecz kończy się wynikiem 6:2.

Za najbardziej wartościowego Zawodnia spotkania uznano Rafała Spychałę.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym bezkonkurencyjny okazał się Kacper Iżewski z Księginic.

Zawodnikom kibicował i nagrody wręczał wójt Tadeusz Kielan.

Z kolei porażkę zanotowała Victoria Niemstów. Niedzielny mecz z Zametem II Przemków zakończył się wynikiem 3:5. Pierwsza połowa była całkowicie zdominowana przez gości. Atmosfera na boisku gęstniała i wydawało się, że wynik 0:4 odbierze naszym wolę walki. Jednak w drugiej połowie karta zaczęła się odwracać i z wyniku 0:4 zrobiło się w 77 minucie aż 3:4. Były szanse na strzelenie kolejnych goli, lecz goście w 82 minucie po kontrze zdobyli kolejną bramkę podnosząc wynik na 3:5.

MPV meczu zdobył Robert Maślański, autor wszystkich bramek dla Victorii. Z kolei konkurs rzutów karnych wygrał Michał Matkowski z Siedlec. Nagrody w imieniu wójta wręczał Jerzy Tadla, Gminny Instruktor Sportu.

W niedzielę, o godzinie 14.00 na murawie miała spotkać się także Kalina Sobin z Huzarem Raszówką. Mecz jednak nie doszedł skutku.

(AI, JW)