Sportowe podsumowanie weekendu

SONY DSC

Ostatnia kolejka rozgrywek B-Klasy  umocniła pozycję lidera tabeli Unii Szklary Górne. Drużyna rozgromiła przeciwnika, wygrywając z Kuprytem 02 Sucha Górna 14:1. Zwycięstwa na koncie odnotowały także Unia Miłoradzice i Victoria Niemstów. Pauzował Transportowiec Kłopotów-Osiek.

Iskra Księginice Iskra Kochlice 1:2

W sobotnie popołudnie lider z naszej gminy Iskra Księginice podejmowała swoją imienniczkę z Kochlic. Parę godzin przed pierwszym gwizdkiem zaczął padać rzęsisty deszcz, który utrudniał grę. Spotkanie zaczęło bardzo źle dla gospodarzy, którzy na początku meczu stracili dwie bramki. Zawodnicy z Księginic po stracie bramek od razu rzucili się do odrabiania strat, ale niestety nie zmieniło to wyniku. Po zmianie stron trener miejscowych dokonał dwóch zmian, które jego zdaniem miałby mieć wpływ na obraz gry. Co prawda zawodnicy gospodarzy dłużej utrzymywali się przy piłce wynik nie ulegał zmianie. Z każdą minutą mecz stawał się coraz ostrzejszy. Jeden z zawodników z Kochlic zobaczył nawet czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry, gdy wydawało się, że zawodnicy z Ksieginic nie dość, że przegrają pierwszy mecz w tym sezonie to jeszcze pierwszy raz nie strzelą bramki. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniejszy okazał się Maciej Srebrniak i to on ustalił wynik spotkania na 1:2. Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania dostał Dawid Szotkiewicz. W przerwie meczu odbył się tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Dawid Lodziński z Księginic. Nagrody zwycięzcą wręczył wójt Gminy Lubin Pan Tadeusz Kielan

Fortuna Obora – Unia Miłoradzice 2:5

Bardzo ciekawy mecz z dużym zaangażowaniem obu stron rozegrany został w Oborze, gdzie miejscowa Obora podejmowała Unię Miłoradzice. W meczu było widać większą rutynę i ogranie w kl. A zawodników z Miłoradzic. Oglądając mecz można było zauważyć, że zawodnicy z Miłoradzic realizowali założoną myśl taktyczną, która była widoczna w sposobie przeprowadzania akcji, a szczególnie kontrataków. Były to wypracowane schematy i zagrania, które zawodnicy realizowali bardzo skutecznie. Mecz był widowiskowy i mógł się podobać.

Gospodarze próbowali dzielnie stawiać opór. Zaangażowanie i ambicje drużyny było widać do końca, co zaowocowało bramką w doliczonym czasie gry.

Strzelcy Bramek z Miłoradzic:

1. Bolek Tadeusz nr 2 – 54′ i 81′ bramki strzelone z dwóch rzutów wolnych – gra na pozycji stopera (obrona).
  2. Maksym Krzysztof nr 14 – 43′
  3. Tygielski Dawid nr 5 – 14′
  4. Panek Kamil nr 8 – 88′

Strzelcy bramek z Obory

1.Kulicki Łukasz nr 94 – 75′

2.Soboczyński Patryk nr 9 – 93′ w doliczonym, czasie gry.

Konkurs rzutów karnych przeprowadzony w przerwie spotkania stał na bardzo wyrównanym poziomie. Wzięło w nim udział 10 osób. Zwycięzców wyłoniono po trzech seriach – 11 m, 16 m i z odległości 20 m. Po tej ostatniej zostało dwóch zawodników, którzy w nagrodę otrzymali piłki. Byli to Sylwester Słota z Obory i Paweł Mikuła.

Wybrano również dwóch MVP. Tytuły najbardziej wartościowych graczy meczu otrzymali: Bolek Tadeusz z Miłoradzic i z Obory Kulicki Łukasz – nagrody z upominkami wręczył Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.