Sportowe podsumowanie weekendu

SONY DSC

Trzy wygrane i cztery porażki – to sportowy bilans minionego weekendu piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Zwycięstwa mają na koncie Iskra Księginice, Unia Szklary Górne i Victoria Niemstów.

W sobotnie popołudnie na murawę boiska w Księginicach wybiegły dwie mocne drużyny piłkarskie: „Iskra” Księginice i „Prochowiczanka” Prochowice. Mecz ten, jak się spodziewano, miał dostarczyć sporo emocji i tak się stało. W pierwszej połowie można było zaobserwować sporo ciekawych akcji, kontrataków, które były przeprowadzenie w sposób przemyślany i zorganizowany. Trudno było wskazać, która drużyna przeważa w tym spotkaniu. Taka sytuacja miała miejsce do 22 minuty, po której gospodarze po szybkiej akcji trafili do siatki przeciwnika i objęli prowadzenie na 1:0, a strzelcem bramki był Adam Kocot (nr 15). Goście po stracie gola nieco przycisnęli, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównaniu w pierwszej połowie meczu.

Druga połowa to prawdziwy szturm gości. Od pierwszych minut groźnie atakowali, czego efektem był faul w polu karnym na zawodniku drużyny gości. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Antosiewicz (nr 8) i 55 minucie doprowadził do wyrównania w spotkaniu. Od tego momentu na boisku rozgorzała prawdziwa bitwa. Grę nerwów lepiej jednak wytrzymała drużyna z Księginic, która po jednym z szybkich kontrataków strzeliła w 70 minucie meczu bramkę na 2:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się zawodnik z numerem 10 Karczewski Piotr. Najwyraźniej ten gol uskrzydlił drużynę z Księginic, która dwie minuty później (72 min.) strzeliła bramkę na 3;1 a jej strzelcem po raz drugi w tym meczu został Kocot Adam (nr 15). Goście widząc niekorzystny rezultat przeprowadzili kilka groźnych kontr, po których w wyniku jednej z nich sędzia podyktował rzut karny. Gdy wydawało się, że goście strzelą bramkę kontaktową, brak koncentracji spowodował, że zawodnik z Prochowic fatalnie spudłował tracąc w ten sposób szansę na poprawę wyniku. Dalsza część meczu to pełna kontrola meczu i próby szybkich kontrataków. Po jednej z takich akcji Srebrniak Maciej (nr 13) z Iskry Księginice wyszedł na pozycję „sam na sam” z bramkarzem gości i pięknym lobem przerzucił golkipera z Prochowic ustalając w 88 minucie meczu wynik na 4:1, który już do końca spotkania nie uległ zmianie.

Tradycyjnie w przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, który wygrał Franciszek Delimata z Kłopotowa otrzymując w nagrodę piłkę nożną.

MVP meczu został strzelec dwóch bramek Kocot Adam z Księginic, który otrzymał upominek dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu.

Unia Miłoradzice – Sparta Rudna 1:6

W niedzielę w Miłoradzicach doszło do spotkania w czołówce tabeli. Lider z Rudnej przyjechał na mecz do wicelidera z Miłoradzic. Od początku mecz stał na wysokim poziomie. W trzeciej minucie niesamowitą bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Łebek. Zawodnik uderzył piłkę z woleja i bramkarz gości mógł tylko ją odprowadzić wzorkiem. Sparta rzuciła się do odrabiania strat czego efektem był trzy bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:3 jednak zawodnicy Unii stworzyli sobie naprawdę kilka groźnych sytuacji, których niestety nie potrafili wykorzystać. W drugiej połowie zawodnicy z Rudnej strzelili jeszcze trzy bramki. Warto nadmienić, że każda z bramek była coraz to ładniejsza. Zawodnicy z Miłoradzic atakowali , jednak ponownie zawodziła skuteczność, bądź na wysokości zadania stawał bramkarz Sparty Mecz zakończył się wynikiem 1:6 jednak ten rezultat ani trochę nie odzwierciedla przebiegu meczu. Unia była równorzędnym rywalem dla zespołu z Rudnej, który jak wiadomo ma aspiracje grać o szczebel wyżej w przyszłych rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany zawodnik Unii Miłoradzice Grzegorz Rozmiarek. W przewie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych, które wygrał Grzegorz Sitarski z Miłoradzic. Nagrodę w imieniu Wójta Gminy Lubina Tadeusza Kielana wręczył Jerzy Tadla, Gminny Instruktor Sportu.