Sportowe podsumowanie weekendu

Jedno zwycięstwo, jeden remis, trzy porażki, a w gminnych derbach punkty dla Victorii Niemstów – Siedlce, tak – w skrócie – przedstawia się sportowy bilans minionego weekendu drużyn piłkarskich Gminy Lubin.

Iskra Księginice, prowadząca przez całe spotkanie pozwoliła wyrównać Konfeksowi Legnica dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu. Szkoda bo trzy punkty były blisko. Niemniej jednak ten remis pozwolił księginickiej Iskrze uplasować się na 10. miejscu w tabeli legnickiej grupy Klasy Okręgowej. Wynik spotkania już na początku otworzył Maciej Srebniak, który po dobrej akcji wykończył podanie Łodeja. W dalszej części gry Iskra skupiła się na konsekwentnej grze w defensywie, co bardzo dobrze wychodziło, aż do 90. minuty. Wtedy to do prostopadłego podania wyszedł napastnik gości i umieścił piłkę w bramce. Iskra jeszcze miała swoją szansę, ale w doliczonym czasie gry strzał Srebniaka z linii bramkowej wybił obrońca z Legnicy. Dobry mecz w wykonaniu miejscowych, którzy o mały włos, a pokonaliby faworyzowanego rywala. Tytuł MVP otrzymał Maciej Srebniak, a nagrody wręczyli mu wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz prezes Iskry Mieczysław Lodziński.

A – Klasa

Niestety minionego weekendu do udanych nie zaliczy Unia Miłoradzice. Zespół przegrał na wyjeździe z Relaksem Szklary Dolne 5:3. Obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli.

B- Klasa

Do starcia lidera i wicelidera tabeli II legnickiej grupy B-Klasy doszło na stadionie w Oborze. Występująca w roli gospodarza Unia Szklary Górne musiała uznać wyższość Zametu II Przemków, któremu uległa 2:1. Pierwsza połowa tego pojedynku wróżyła jeszcze gorszy scenariusz, ponieważ po 45 minutach Zamet prowadził 2:0. W drugiej połowie Unii udało się jednak zdobyć honorową bramkę.

Zwycięstwo odniosła natomiast Fortuna Obora, która w tabeli deptała po piętach Unii Szklary Górne, pokonując Płomień Nieszczyce 5:1. Teraz to ona zajmuje drugie miejsce w tabeli, Unia spadła na trzecie, a liderem pozostaje Zamet II Przemków.

W gminnych derbach, które rozegrane zostały na boisku w Kłopotowie miejscowy Transportowiec uległ Victorii Niemstów-Siedlce 3:1. Początek spotkania należał do gospodarzy, po celnym strzale w 32. minucie Mateusza Olszewskiego. Wynik mógł się przestawiać jeszcze lepiej, gdyby Dawid Nowak wykorzystał podyktowanego w 15. minucie karnego. Choć wykonał naprawdę dobry strzał poprzeczka przeszkodziła w jego skuteczności. Goście nie dawali za wygraną i w 42. minucie Damian Moroch doprowadził do wyrównania. Zmiana stron okazała się dla gospodarzy fatalna. W 51. minucie gola zdobywa Tomasz Ryniec, a niedługo później Michał Matkowski. Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla Victorii Niemstów-Siedlce.

Tytuł MVP – najbardziej wartościowego gracza meczu otrzymał Damian Moroch. Nagrody wręczyli mu wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radny Gminy Lubin, a jednocześnie zawodnik Transportowca Patryk Jarkowiec.

Ostatnia kolejka wyjątkowo pechowo zakończyła się dla Huzara Raszówka, który uległ na wyjeździe Iskrze Kochlice 9:0.