Sportowe podsumowanie weekendu

IMG_4650Remisem 2:2 zakończyła się 19. kolejka rozgrywek Klasy Okręgowej dla Iskry Ksieginice, która na wyjeździe zagrała Z Chojnowianką Chojnów. Grająca w A-Klasie Unia Miłoradzice w wyjazdowym meczu uległa drużynie Orzeł Mikołajowice 4:3.

W niedzielne deszczowe przedpołudnie odbyły się derbowy pojedynek dwóch drużyn B-Klasy z Gminy Lubin. Naprzeciw siebie na stadionie RCS W Lubinie stanęły drużyny Transportowca Kłopotów-Osiek i Fortuny Obora. Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od huraganowych ataków drużyny Transportowca lecz z upływem czasu mecz się wyrównał i więcej sytuacji podbramkowych mieli zawodnicy z Obory. Po zmianie stron zaczęła uwidaczniać się przewaga lidera klasy B czego dowodem byłe zdobyte bramki przez Karola Stołowskiego 51’ i Piotra Wanata 53’ i 56’. Mimo niekorzystnego wyniku piłkarze Transportowca dążyli do zdobyta honorowego trafienia lecz druga bramka Karola Stołowskiego w 70’ oraz Łukasza Kulickiego w 84’ pozbawiła marzeń o korzystnym wyniku w meczu z liderem. Po meczu Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Norbertem Grabowskim nagrodzili najlepszego zawodnika meczu, którym został zdobywca dwóch bramek Karol Stołowski.

W 15. Kolejce II legnickiej grupy B-Klasy doskonały wynik wywalczyła Unia Szklary Górny, która pokonała Kalinę Sobin 4:1. Porażkę zaliczyła natomiast Victoria Niemstów-Siedlce, która uległa Zametowi II Przemków 2:6.

Grający w III grupie legnickiej B-Klasy Huzar Raszówka, w wyjazdowym meczu pokonał Lubiatowiankę Lubiatów 3:4.

Jerzy Tadla/MG