Sportowe podsumowanie weekendu (aktualizacja)

IMG_0155To niestety nie była udana kolejka dla piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Po doskonałej serii zwycięstw i remisów Iskra Księginice zaliczyła pierwszą porażkę, przegraną mają na koncie Unia Miłoradzice, Transportowiec Kłopotów-Osiek i Huzar Raszówka, remis osiągnęła z kolei Fortuna Obora, ale za to straciła pozycję lidera tabeli. Wygraną może się poszczycić tylko Unia Szklary Górne, która rozgromiła na wyjeździe Nową Wieś Lubińską 3:0.

B-Klasa

Do meczu z Czarnymi II Rokitki – Huzar Raszówka przystąpił w mocno osłabionym składzie: grypa, kontuzje i obowiązki zawodowe spowodowały, że na ławce rezerwowych siedział tylko jeden zawodnik. Choć piłkarze dali z siebie naprawdę wiele, nie zdołali powstrzymać serii goli, którą zafundowała im ekipa z Rokitek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:8. Przegrana mogła być jeszcze bardziej dotkliwa, gdyby nie doskonała postawa Karola Grzelaka (nr 15), który kilkakrotnie zatrzymał atak gości. To właśnie on uznany został za najbardziej wartościowego zawodnika meczu. Nagrodę MVP wręczył mu wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.IMG_0166

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców. Odnotowano w nim najwyższą dotąd frekwencję – zgłosiło się 12 osób. Ostatecznie, po trzech seriach rzutów, wyłoniony został zwycięzca, którym został Bartłomiej Mieliński z Raszówki. Nagrodę – profesjonalną piłkę – wręczył mu prezes Huzara Zdzisław Korczak.

To nie była jedyna nagroda wręczona kibicom podczas tego spotkania. Zaległe wyróżnienie z meczu sprzed dwóch tygodni odebrał Adam Krukowski z Raszówki. Choć wiekiem i wzrostem odstawał od swoich rywali, umiejętnościami piłkarskim przewyższył wielu z ich, kilkakrotnie umieszczając piłkę w bramce.

Dziewiąta kolejka B-Klasy nie okazała się niestety szczęśliwa do Transportowca Kłopotów-Osiek, który przegrał na wyjeździe z Perłą Potoczek 1:6. Remis ma z kolei na koncie Fortuna Obora, której wyjazdowe spotkanie z Hajdukiem Kłobuczyn zakończyło się wynikiem 1:1. Pauzowała w tej kolejce Victoria Niemstów, a wygraną odnotowała tylko Unia Szklary Górne, która w wyjazdowym spotkaniu pokonała Nową Wieś Lubińską 3:0. Było to już piąte z rzędu zwycięstwo tej drużyny, które zaprowadziło ją na trzecie miejsce w tabeli, z dorobkiem 19 punktów, czyli o oczko niżej od wicelidera Fortuny Obora i o dwa od lidera Zametu II Przemków.

A-Klasa

Odbudować formy nadal nie udało się Unii Miłoradzice. Zespół zaliczył kolejną przegraną, tym razem z Górnikiem Lubin. Na szczęście różnica poziomu gry była niewielka, a pojedynek zakończył się wynikiem 2:3 dla drużyny z Lubina.

Klasa Okręgowa

Każda passa kiedyś się kończy. Skończyła się też ta Iskry. Po 6 meczach bez porażki i pięciu bez straty gola, tym razem drużynie z Księginic przyszło tę gorycz przełknąć.

Usprawiedliwieniem na pewno jest fakt, że do Rokitek Iskra pojechała w dość znacznym osłabieniu, bez możliwości zrobienia zmiany. Zabrakło między innymi: Spychały, Miłka, Rytkowskiego, Rutkowskiego, Pytlarza czy Nalewajka oraz kontuzjowanego Bara.

Obie połowy tego spotkania rozpoczęły się podobnie. Fatalnie dla gości, bo po słabej koncentracji tracimy praktycznie trzy bramki, których nie udało sie odrobić. Mecz stał, jak na okręgówkę, na słabym poziomie. Słaba postawa szczególnie przyjezdnych nie pozwoliła im na wywiezienie choćby punktu.

Bramki:

5′ 1:0 nieudana pułapka ofsajdowa i w sytuacji sam na sam bramkę zdobywają gospodarze.

38′ 1:1 Stec as. Łodej

48′ 2:1 błąd w kryciu przy rzucie wolnym. Bramka zdobyta głową.

56′ 3:1 Tym razem bramka zdobyta głową po rzucie rożnym.

83′ 3:2 Karczewski po rzucie wolnym Rogali.

Iskra w przekroju całego meczu stworzyła cztery sytuacje. Najpierw Łodej w 37′ trafił w poprzeczkę, później Iskra zdobyła bramkę na 1:1 i w końcówce w dogodnej sytuacji do wyrównania był Migacz, jednak piłka minimalnie przeszła obok słupka.

Reasumując było to zasłużone zwycięstwo miejscowych, którzy po tym meczu odbili się od strefy spadkowej. Natomiast Iskra delikatnie spadła w ligowej tabeli.

(MG, KG)