Sportowe podsumowanie weekendu

Wygrana Iskry Księginice, Platana Siedlce i Huzara Raszówki, remis Unii Miłoradzice oraz przegrane Fortuny Obora, Transportowca Kłopotów, Unii Szklary Górne i Victorii Niemstów – to sportowy bilans piłkarskich drużyn Gminy Lubin.

Jak na derby przystało mecz zapowiadał się interesująco. W piękne niedzielne przedpołudnie do rywalizacji przystąpiły dwie doświadczone drużyny kl. „B” tj. Huzar Raszówka i Victoria Niemstów.

Pierwsza połowa meczu obfitowała w ciekawe akcje i chociaż stroną dominującą byli gospodarze, to szans na zdobycie bramek tzw. „setek”  obie drużyny miały po równo. Dopiero w 40 min. meczu po szybkim kontrataku bramkę strzelił Radosław Targowicz (nr 19), ustanawiając wynik pierwszej połowy meczu na 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa to coraz większa dominacja gospodarzy. Efektem tej przewagi były akcje    rozgrywane na przedpolu i w polu karnym gości. Po jednej z takich akcji  w polu karnym został sfaulowany zawodnik z Raszówki. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Radosław Targowicz (nr 19) zdobywając w 71 minucie drugą bramkę dla swojej drużyny. Taki rozwój sytuacji na boisku najwyraźniej uskrzydlił gospodarzy,  którzy niesieni  na tzw. „fali sukcesu” już 3 minuty później zdobyli kolejnego gola. Tym razem efektownym strzałem popisał się Paweł Doniec (nr 15) zdobywając trzecią bramkę dla Raszówki. W dalszej części meczu, rozluźnieni i pewni siebie gospodarze zepchnęli gości do defensywy. W 80 minucie po akcji  przeprowadzonej ze skrzydła i wejściu w pole karne gości, został sfaulowany zawodnik  gospodarzy. Wykonawcą jedenastki był Siwak Mateusz (nr1), który trafiając w słupek stworzył okazję na dobitkę, którą wykorzystał Sławek Łaziński (nr2) ustanawiając wynik meczu na 4;0 dla Raszówki.

Tradycyjnie w przerwie meczu przeprowadzono konkurs rzutów karnych dla dorosłych i dzieci. Zwycięzcami okazali się odpowiednio: Michał Gierczak i Hubert Skuza, którzy w nagrodę otrzymali piłki nożne. Nagrody w postaci upominków otrzymali również: Patryk Targowicz – najmłodszy uczestnik konkursu oraz Natalia Milińska – za równorzędną walkę z mężczyznami.

MVP meczu zostali: Radosław Targowicz z Raszówki i Mateusz Łukowicz z Niemstowa.

(AP/MG)

Wyniki wszystkich spotkań drużyn Gminy Lubin:

Klasa Okręgowa

Huta Przemków – Iskra Księginice 1:3

A-Klasa

Unia Miłoradzice – Kolejarz Miłkowice 3:3

Park Targoszyn – Fortuna Obora 2:1

B-Klasa

Platan Siedlce – Transportowiec Kłopotów 4:1

Skarpa Orsk – Unia Szklary Górne 2:1

Huzar Raszówka – Victoria Niemstów 4:0