Sportowe podsumowanie weekendu

Cztery wygrane i tylko dwie porażki – 28 kolejkę piłkarskich rozgrywek możemy zaliczyć do udanych. Grającej na wyjeździe Iskrze Księginice udało się pokonać Chojnowiankę Chojnów. Z punktami powrócili także piłkarze Huzara Raszówki. Grająca na stadionie Górnika Unia Miłoradzice pokonała Górnika Lubin, a na boisku w Księginicach Transportowiec Kłopotów zmiażdżył zawodników Kryształu Chocianowiec.

Pojedynek piłkarzy z Miłoradzic był bardzo ważny dla układu w tabeli. Zdobycie 3 punktów było marzeniem działaczy, trenerów i zawodników. Od początku spotkania optyczną przewagę posiadali piłkarze Górnika, lecz piłkarze Unii bardzo groźnie kontratakowali. Po jednej z kontr, piękną bramkę dającą prowadzenie zdobył Tadeusz Bolek. Po utracie gola piłkarze z Lubina dążyli za wszelką cenę do wyrównania, lecz w 65 minucie Krzysztof Maksym z Unii Miłoradzice zdobył bramkę na 2:0.

Piłkarzom Górnika udało się zdobyć bramkę dopiero w 78 minucie. Mimo wielu okazji z obu stron, wynik meczu nie uległ zmianie, 2:1.

Tradycyjnie, w przerwie meczu, odbył się konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Waldemar Brodecki z Lubina. Najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Śmieiński z Unii Miłoradzice.

Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Gminny Instruktor Sportu Jerzy Tadla.

Udane spotkanie ma za sobą także Iskra Księginice. Mecz z Chojnowianką Chojnów zakończył się wynikiem 0:1. Szczęście dopisało również piłkarzom Transportowca Kłopotów. Spotkanie z Kryształem Chocianowiec na boisku w Księginicach zakończyło się wynikiem 6:3. Z punktami wrócili także zawodnicy Huzara Raszówki. Spotkanie z drużyną Zamet II Przemków zakończyło się wynikiem 2:3.

Z kolei zawodnicy Fortuny Obora nie utrzymali tempa i mecz ze Zrywem Kłębanowice zakończył się wynikiem 2:6. Natomiast zawodnicy Stal II Chocianów nie dali żadnych szans Victorii Niemstów. To spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0.

Podczas 28 kolejki pauzowała Unia Szklary Górne.