Sportowe podsumowanie weekendu

Cztery wygrane i cztery porażki – tak w skrócie można podsumować 26 kolejkę piłkarskich rozgrywek. Spekatularne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Unii Szklary Górne, którzy spotkanie z drużyną LZS Koźlice zakończyli wynikiem 6:2. Transportowiec Kłopotów zakończył mecz z Victorią Niemstów wynikiem 3:1, a Huzar Raszówka zdobył przewagę nad zawodnikami GLKS Gaworzyce.

Derby zapowiadały się bardzo ciekawie. Obie drużyny przystąpiły do spotkania mocno skoncentrowane i nastawione na atak. Od pierwszych minut to goście mocno naciskali, natomiast gospodarze przeprowadzali groźne kontrataki, z których jeden zakończył się strzałem w poprzeczkę. Przemyślana taktyka obronna drużyny z Kłopotowa przyniosła efekt w 28 minucie gry, gdzie po wzorcowo wyprowadzonej kontrze zawodnik z nr 21 Adam Pieniacki zdobył bramkę, dając prowadzenie swojej drużynie.

Dalszy przebieg meczu to nieustający atak drużyny z Niemstowa i kontry gospodarzy. W 45 minucie gry, gdzie można było odnieść wrażenie, że takim wynikiem zakończy się pierwsza część meczu, ponownie została przeprowadzona szybka akcja z kontrataku, którą zakończył zawodnik z nr 99 Mateusz Olszewski. Wynik pierwszej połowy to 2:0 dla Kłopotowa.

W drugiej połowie zawodnicy z Niemstowa zmienili nieco taktykę grając bardziej ostrożnie i konstruując akcje grając dłuższą piłką. Po jednej z takiej akcji zawodnik z nr 94 Piotr Sokołowski przejmując długie podanie, pięknym strzałem z 16 metrów zmniejszył nieco rozmiar porażki ustanawiając w 49 minucie wynik na 2:1.

Strzelona bramka dodała gościom skrzydeł, którzy przyciskając gospodarzy, najwyraźniej zapomnieli o obronie. W 77 minucie gry zawodnicy z Kłopotowa przejmując piłkę szybko przeszli do kontrataku, w wyniku czego wywalczyli rzut rożny. Po jego wykonaniu i ponownym dośrodkowaniu, strzałem z główki popisał się Dawid Szymczyk z nr 2, ustanawiając ostatecznie wynik spotkania na 3:1 dla Kłopotowa.

Podsumowując, mecz był bardzo interesujący, a wynik nie odzwierciedla faktycznego przebiegu tego wyrównanego spotkania.

Tradycyjnie w przerwie meczu przeprowadzony został konkurs rzutów karnych, który wygrał Jan Chmielewski z Kłopotowa – otrzymując w nagrodę piłkę nożną. Taką samą nagrodę otrzymał również Kuba Bójko, który wygrał konkurs rzutów karnych w kategorii dzieci.

Najbardziej wartościowymi zawodnikami meczu (MVP) zostali wybrani: Adam Pieniacki z nr 21 z Kłopotowa i Piotr Brotoń Piotr z nr 29 z Niemstowa. Zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi upominkami.

Kolejne spotkanie Unia Szklary Górne i LZS Koźlice zakończyło się wynikiem 6:2. Goście przystąpili do spotkania w roli faworyta, chociażby z uwagi na wyższe miejsce w tabeli. Początek meczu był bardzo wyrównany i niewiele działo się na boisku. Ten stan zmienił się jednak po zdobyciu w 22 minucie meczu bramki przez Grzegorza Stępińskiego grającego z nr 9 i od tego momentu zaczęła się prawdziwa gra. Sytuacja bardzo się zaostrzyła, czego wynikiem było podyktowanie aż 3 karnych. W 25 minucie został sfaulowany zawodnik gości Piotr Wypych z nr99, zdobywając bramkę na 1:1. Kolejne dwa karne zostały podyktowane w 45 minucie i w doliczonym czasie gry (w 3 min), a skutecznymi egzekutorami byli zawodnicy ze Szklar Maciej Zasadni z nr 14 i Stępiński Grzegorz z nr 9 ustalając wynik tej części meczu na 3:1 dla gospodarzy.

Druga połowa to już popis umiejętności głównie w wykonaniu zawodników gospodarzy, choć w 1 minucie tej części spotkania, bramkę strzelił z rzutu karnego zawodnik gości Piotr Wypych z nr 99. Odpowiedź była natychmiastowa, bo już 47 minucie Tomasz Łojek z nr 8 strzelił bramkę na 4:2. Dalsza część spotkania to przytłaczająca przewaga drużyny ze Szklar Górnych. W 68 minucie w zamieszaniu podbramkowym gości zostaje sfaulowany napastnik gospodarzy, a skutecznym strzelcem stał się Krystian Sobczyk z nr 6, podwyższając wynik spotkania na 6:2.

W 77 minucie pada najładniejsza bramka meczu. Z 40 metrów, strzałem pod poprzeczkę popisuje się Tomasz Łojek z nr8, ustalając ostatecznie wynik spotkania na 6:2 dla Szklar Górnych.

Mecz był bardzo ciekawy z uwagi na ilość bramek, szybkę grę oraz wiele sytuacji podbramkowych, które wymuszały na obrońcach błędy i faule. W całym meczu podyktowano aż pięć rzutów karnych. Bramek zapewne byłoby więcej, gdyby dobra postawa bramkarza z Koźlic, który w 90 minucie meczu obronił rzut karny.

Tradycyjnie w przerwie meczu przeprowadzony został konkurs rzutów karnych, który wygrał Paweł Dżugaj – otrzymując piłkę nożna.

MVP meczu został wybrany Maciek Zasadni z Unii Szklary Górne, który otrzymał upominek.

Iskra Księginice nie dała rady zawodnikom Dąb Stowarzyszenie Siedliska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla gospodarzy. Z kolei zawodnicy Fortuny Obora zdobyli tylko jedną bramkę podczas spotkania z drużyną Wilki Różana. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:4 dla gości. Porażkę odnotowała także Unia Miłoradzice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:8 dla zawodników Zryw Kłębanowice. Natomiast mecz drużyn GLKS Gaworzyce kontra Huzar Raszówka zakończył się wynikiem 1:2 dla gości.

Transportowiec Kłopotów vs. Victoria Niemstów

Unia Szklary Górne vs. LZS Koźlice