Sportowe podsumowanie weekendu

Wzloty i upadki, tak w skrócie można podsumować 21 kolejkę piłkarskich rozgrywek. Niedzielne spotkania dostarczyły kibicom ogromnych emocji. Iskra Księginice wygrała z Gromem Gromadzyń-Wielowieś i powróciła na II miejsce tabeli. Jednak zawodnicy Fortuny Obora tyle szczęścia już nie mieli i ulegli Sparcie Rudna 0:14. Z kolei Victoria Niemstów i Unia Szklary Górne swoje spotkania zakończyły z dodatkowymi punktami na koncie.

Iskra Księginice niemal rzutem na taśmę powróciła na miejsce wicelidera. Naszpikowane emocjami i zwrotami akcji spotkanie z zawodnikami Grom Gromadzyń-Wielowieś, ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:3 dla gospodarzy.

Po kilkuletniej przerwie pierwszy mecz na swoim boisku rozegrali w niedzielę zawodnicy Victorii Niemstów, którzy podejmowali Huzara Raszówkę. Choć aura tego dnia była wyjątkowo kapryśna, wielu kibiców postanowiło przyjść i obejrzeć widowisko. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy dopingowani przez własnych kibiców szybko zdobyli przewagę i już w 10 minucie meczu po rzucie karnym zdobyli prowadzenie. Szczęśliwym egzekutorem rzutu karnego okazał się Damian Moroch (nr 99), który cztery minuty później zdobył drugiego gola dla swojej drużyny. W dalszej części meczu zawodnicy Huzara starali się odrobić straty, ale to gospodarze mieli więcej szczęścia. W 33 minucie meczu po pięknej kontrze Piotr Brotoń (nr 20) zdobył bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, ale to gospodarze byli bardziej skuteczni zdobywając 2 bramki (51′ i 85′). Ich autorem był Robert Maśliński (nr 7) z Niemstowa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

Najbardziej wartościowymi zawodnikami meczu byli: Grzegorz Zuber z Raszówki i Damian Moroch z Niemstowa. Zawodnicy otrzymali upominki, które wręczył Andrzej Olek, radny Gminy Lubin. Z kolei konkurs rzutów karnych wygrał Konrad Jugo. Nagrodę zwycięzcy wręczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radny. Miłym akcentem i niespodzianką dla najmłodszych były upominki, które otrzymało każde dziecko.

Spotkanie Fortuny Obora ze Spartą Rudna zapowiadało się wyjątkowo ciekawie, ponieważ do Obory zawitał lider kl. „A” mający wielkie aspiracje awansu do klasy okręgowej. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości, którzy narzucając swój styl gry, pokazali kto tu rządzi. Taka postawa drużyny z Rudnej niemalże sparaliżowała gospodarzy, którzy w pierwszej połowie nie potrafili wyjść z własnej połowy. Przygniatająca przewaga gości zaowocowała gradem bramek, co doprowadziło do wyniku 0:7 w pierwszej połowie.

W drugiej części spotkania mogliśmy zaobserwować wprost koncertową grę gości, na którą zawodnicy z Obory nie potrafili znaleźć skutecznej recepty. Z prawdziwą przyjemnością oglądaliśmy piłkarskie popisy w wykonaniu zawodników gości i ich dalsze zdobycze bramkowe, które odzwierciedlały sytuację na boisku. Można powiedzieć, że tylko dobra postawa najlepszego zawodnika z Obory (MVP), bramkarza Adriana Sobieraja, uchroniła Fortunę przed jeszcze większą porażką niż 0:14.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Artur Bogatko otrzymując w nagrodę piłkę. MVP – meczu został wybrany – bramkarz z Obory Adrian Sobieraj (nr1), który został uhonorowany za swoja postawę upominkiem.

Strzelcy bramek: 4′, 6’55’ – Łukasz Ostrowski (nr 14); 14′,16′,37’44’ – Łukasz Wingert (nr 7); 23′,52′,60,83′ – Łukasz Stachów (nr 11); 80′,88′ – Daniel Sygnatowicz (nr10); 85′ – Daniel Walasek z rzutu karnego; Karne – Artur Bogatko z Lubina.

Niedzielne spotkanie należało także do udanych dla zawodników Unii Szklary Górne. Mecz z Transportowcem Kłopotów zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.