Sportowe podsumowanie weekendu

Wgrana Iskry Księginice, Fortuny Obora i Unii Szklary Górne, przegrana Unii Miłoradzice, Huzara Raszówka i Victorii Niemstów – tak w skrócie przedstawia się sportowy bilans minionego weekendu piłkarskich drużyn Gminy Lubin.

Doskonałą formę potwierdziła w meczu 20. kolejki grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskra Księginice. W wyjazdowym meczu pokonała Iskrę Kochlice 0:4, co pozwoliło jej powrócić na pozycję wicelidera tabeli.

Już od początku meczu uwidoczniła się duża przewaga gości i wydawało się, że bramki dla Księginic to tylko kwestia czasu. Młoda i ambitna drużyna z Kochlic jednak dzielnie się broniła. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po pół godzinie gry, kiedy to dobra akcja z prawej strony Dawida Cygana zakończyła się bramką zdobytą przez niezawodnego Macieja Srebniaka.

Kiedy wydawało się, że na przerwę obie ekipy zejdą z wynikiem 1:0, na strzał zdecydował się Dawid Cygan. Piłka odbita od bramkarza spadła pod nogi Adama Kocota, a ten pewnym strzałem zdobył bramkę do szatni.

​Druga połowa rozpoczęła się od bramki zdobytej przez Iskrę. Tym razem z prawej strony zaszalał Piotr Karczewski. Idealnie obsłużył podaniem Srebniaka, który takich okazji nie zwykł marnować.

Pewny wynik, kilka zmian oraz rozluźnienie w szeregach gości spowodowały, że śmielej zaczęli atakować gospodarze, głównie za sprawą bardzo dobrze grającego Kacpra Kwiatkowskiego.

Ostatnie słowo należało jednak do Iskry, ale tej z Księginic. Do rzutu wolnego  z około 25 metrów podszedł Kocot, który zupełnie zaskoczył bramkarza i strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania.

W końcówce obie ekipy miały okazje na zmianę wyniku jednak obu bramkarzom dopisało szczęście i ostatecznie mecz zakończył sie zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych..

Za sprawą porażki Górnika Złotoryja, Iskra Księginice wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Następny mecz z Gromem Gromadzyń Wielowieś dopiero za dwa tygodnie 23 kwietnia o godz. 17:00  w Księginicach.

***

W A-Klasie miniona kolejka przyniosła gminne derby. Zmierzyły się ze sobą beniaminek Fortuna Obora z Unią Miłoradzice W rundzie wiosennej, to zawodnicy Miłoradzic odnieśli zwycięstwo, jednak tym razem było inaczej. Fortuna, która najwyraźniej doskonale odnalazła się w wyższej klasie rozgrywkowej, pokonała Unię aż 5:1.

Mecz na początku spotkania ułożył się po myśli drużyny z Miłoradzic, w17 minucie po błędzie bramkarza Fortuny Mariusz Kowalski zdobył prowadzenie.

Z biegiem czasu rosła przewaga drużyny z Obory, w 20 minucie Oskar Ondycz doprowadził do remisu, a w 24 minucie Damian Pielech strzelił gola na 1:2. W 43 minucie Grzegorz Jach zdobył trzecią bramkę dla Fortuny.

W drugiej połowie spotkania nadal przewagę mieli zawodnicy Fortuna Obora, czego efektem były kolejne bramki strzelone w 52 minucie przez Oskara Ondycza i 68 przez Patryka Sobocińskiego. Piłkarze z Obory mimo braków kadrowych okazali się zdecydowanie lepszą drużyną.

W przerwie spotkania odbył sie konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się mieszkaniec Miłoradzic Mariusz Panek, a najlepszymi zawodnikami derbowego spotkania zostali wybrania Paweł Gniewek ( Fortuna Obora) i Grzegorz Rozmiarek ( Unia Miłoradzice).

Nagrody dla zwycięzców wręczył Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz dyrektor GZUKIM i powiatowy radny Wojciech Dziwiński.

***

W B-klasie pozycji lidera nie traci Unia Szklary Górne, która ma dwa punkty przewagi nad zajmującą drugie miejsce Stalą II Chocianów. W ostatnim meczu pokonała Kupryt 02 Sucha Górna 2:0.

Czwarte miejsce w tabeli zajmuje Vitoria Niemstów, która niestety ostatniego meczu nie zaliczy do udanych, ponieważ na wyjeździe uległa Kalinie Sobin 5:0.

Bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie Transportowiec Kłopotów, zajmujący obecnie 6. miejsce w tabeli.  W tej rundzie zawodnicy z Kłopotowa nie przegrali jeszcze żadnego spotkania.

Tego sezonu do udanych z pewnością nie zaliczy Huzar Raszówka. Drużyna zajmująca przedostanie miejsce w tabeli, przegrała ostatni mecz 1:3, podejmując u siebie LZS Koźlice.

W ostatniej kolejce pauzował Transportowiec Kłopotów.

(KG, MG)