Sportowe podsumowanie weekendu

To była zdecydowanie udana kolejka dla piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Pięć zwycięstw, jeden remis i jeden walkower – to sportowy bilans minionego weekendu.

Fatalną passę udało się przełamać w końcu Huzarowi Raszówka, który na wyjeździe pokonał Perłę Potoczek 2:1.

Zwycięstwo ma na koncie także Victoria Niemstów, która na własnym boisku pokonała Kryształ Chocianowiec 2:1. Bramki dla Victorii zdobyli Damian Moroch i Robert Maśliński.

Kolejne trzy oczka ma na koncie Unia Szklary Góry. Tym razem były to wyjątkowo łatwe punkty, ponieważ przeciwnicy Zamet II Przemków na dojechali na spotkanie. Po 15 minutach oczekiwania sędzia odgwizdał walkowera dla gospodarzy.

Jak burza idzie Transportowiec Kłopotów, który w tej kolejce nie poniósł jeszcze żadnej porażki. Tym razem wygrał u siebie z Kuprytem Sucha Górna 1:0.

Od początku można było zauważyć, że gospodarze chcieli wygrać ten mecz i to oni stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, spychając tym samym do obrony drużynę z Suchej Górnej. Oglądając mecz można było odnieść wrażenie, że zawodnicy z Kłopotowa realizowali plan trenera przygotowany na ten pojedynek. Liczne akcje prowadzone skrzydłami mogły się podobać i zapewne był to wynik wypracowanych  schematów oraz zagrań podczas wielogodzinnych treningów. Po jednej z takiej akcji w 44 minucie po dośrodkowaniu i strzale na bramkę piłka została odbita od ręki zawodnika gości. W takiej sytuacji sędzia musiał podyktował rzut karny, który na bramkę zamieniał Aleksander Kaszubski grający z nr 20.

Z pierwszej połowy meczu do szatni, to drużyna z Kłopotowa schodziła w dobrych nastrojach  prowadząc 1:0

W drugiej połowie mecz nieco  się wyrównał ale wynik  do końca pozostał bez zmian.

Podsumowując był to  bardzo ciekawy mecz i kolejna wygrana drużyny z Kłopotowa.

Tradycyjnie podczas przerwy w meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Franciszek Delimata, otrzymując w nagrodę piłkę nożną.

W konkursie rzutów karnych dla dzieci, zwyciężyła Kornelia Staszak.

Wybrano również najbardziej wartościowego zawodnika meczu. Został nim strzelec jedynej bramki, zawodnik z Kłopotowa  Aleksander Kaszubski.

Nagrody w konkursach rzutów karnych oraz MVP wręczali: wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski i radny Gminy Lubin Patryk Jarkowiec.

19. KOLEJKA – WYNIKI MECZÓW

Klasa Okręgowa

Prochowiczanka Prochowice – Iskra Księginice 2:2

A – Klasa

Fortuna Obora – Polego Lusina 2:0

Sparta Rudna – Unia Miłoradzice 10:0

B – Klasa

Victoria Niemstów – Kryształ Chocianowiec 2:1

Perła Potoczek – Huzar Raszówka 1:2

Unia Szklary Górny – Zamet II Przemków (walkower dla Unii)

Transportowiec Kłopotów – Kupryt 02 Sucha Górna 1:0

(MG, AP, DS)

 

Transportowiec Kłopotów – Kupryt 02 Sucha Górna

Victoria Niemstów – Kryształ Chocianowiec

Unia Szklary Górny – Zamet II Przemków (walkower dla Unii)