Sportowe podsumowanie weekendu

Cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie przegrane – to sportowy bilans minionego weekendu drużyn Gminy Lubin. Wygraną na koncie mają Iskra Księginice, Fortuna Obora, Transportowiec Kłopotów i Victoria Niemstów, zremisowała Unia Szklary Górne a z porażką muszą się pogodzić Unia Miłoradzice i Huzar Raszówka.

W sobotnie, słoneczne popołudnie Iskra Księginice, podejmująca Kaczawę Bieniowice od pierwszych minut dążyła do strzelenia gola, lecz brak precyzji i szczęścia powodował, iż na przerwę piłkarze Iskry schodzili przy wyniku 0:0.

W 44 minucie zawodnik gospodarzy Roman Staszak otrzymał czerwoną kartkę. Brak jednego zawodnika nie wpłynął znacząco na postawę drużyny. W 48 minucie Maciej Bar strzelił bramkę na 1:0. W 80 minucie goście doprowadzili do wyrównania i gospodarze przystąpili do huraganowych ataków, które w 83 minucie dały upragnioną bramkę po strzale Rafała Spychały.

Do końca spotkanie wynik nie uległ zmianie.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Jakub Majewski z Księginic, a za najlepszego zawodnika spotkania uznany został Dawid Cygan (Iskra Księginice).

Nagrody wręczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski.

***

Niedzielny mecz pomiędzy Victorią Niemstów i Kuprytem Sucha Górna rozpoczął się od ataków obu drużyn, charakteryzujących się niestety dużą nerwowością i brakiem precyzji. Pierwsi ze strzeleckiej niemocy otrząsnęli się zawodnicy gospodarzy, którzy w 22 minucie po strzale Damiana Morocha objęli prowadzenie, a w 25 minucie Piotr Brotoń ustalił wynik na 2:0 w pierwszej połowie. W 59 minucie po rzucie karnym goście zdobyli kontaktową bramkę, lecz riposta gospodarzy była natychmiastowa i Robert Maśliński zdobył bramkę z rzutu karnego, a 86 minucie Robert Sorokopas po fantastycznym uderzeniu z ponad 30 metrów ustalił wynik na 4:1.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Fabian Duda (Czerniec),  tytuł MVP otrzymał Piotr Sokołowski z Victorii Niemstów.