Sportowe podsumowanie weekendu

Piłkarze Iskry Księginice rozpoczęli rundę wiosenną od przegranej z Górnikiem Złotoryja. Wynik 1:2 dla gości sprawił, że Iskra spadła z wysokiego drugiego miejsca ligowej tabeli. Niestety 16 kolejka nie była najszczęśliwsza również dla Unii Miłoradzice oraz Fortuny Obora i Huzara Raszówki. Za to o dużym sukcesie może mówić drużyna Unii Szklary Górne, która zdobyła aż osiem bramek podczas niedzielnego spotkania.

Inauguracyjny mecz ligi okręgowej rozpoczął się minutą ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego niedawno wieloletniego prezesa Iskry, Mieczysława Lodzińskiego. Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy Iskry Księginice zostali nagrodzeni upominkami przez Wójta Gminy Lubin za rewelacyjną postawę w rundzie jesiennej.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od obustronnych ataków drużyn, lecz duża nerwowość powodowała, iż ataki kończyły się przed 16 metrem. Prowadzenie objęli piłkarze Górnika Złotoryja po strzale Pawła Sułka w 29 minucie. Gospodarze z wielkim impetem ruszyli do odrabiania strat, lecz w 32 minucie po strzale Macieja Huby, goście prowadzili już 2:0.

Z kolei ozdobą drugiej połowy spotkania była bramka, którą zdobył Rafał Rytkowski w 65 minucie, po indywidualnej akcji i podaniu Maćka Bara.

Całe spotkanie naszpikowane było dużą dawką emocji, obie drużyny dawały z siebie wszystko. Niestety, nerwowa atmosfera sprawiła, że w ruch poszły kartki. Pierwszą żółtą kartkę Adam Kocot ujrzał za czysto wybitą piłkę wślizgiem, a drugą za domniemane wymuszanie rzutu karnego. Z powodu „żółtek” Kocot nie zagra w następnym meczu z Konfeksem. Niestety, mimo licznych prób wynik meczu nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1:2. Zwycięstwo złotoryjan spowodowało, że obie drużyny zamieniły się miejscami w ligowej tabeli.

W przerwie meczu odbył się tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą została Jacek Snopkowski z Księginic.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został strzelec bramki – Rafał Rytkowski.

Nagrody wręczył Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Porażkę odnotowała także Unia Miłoradzice, która uległa Błękitnym Koskowice 0:5. Podobnie zakończyło się spotkanie kolejnej naszej drużyny Fortuny Obora ze Spartą Parszowice – 5:1.

W niedzielne popołudnie odbyła się również inauguracja klasy B. W spotkaniu wzięły udział dwa zespoły z naszej gminy, Huzar Raszówka oraz Unia Szklary Górne. Derbowe spotkanie pokazało, iż nie przypadkowo Unia Szklary Górne jest liderem tabeli. Od początku goście posiadali dużą przewagę i bramki były tylko kwestią czasu. Zawodnikom gospodarzy należą się słowa uznania za ambitną postawę. Bramki w tym meczu zdobywali jednak tylko piłkarze Unii Szklary Górne:

0:8 – Maciej Zasadnik ( 81)

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Przemysław Plichta z Raszówki.

Najlepszymi zawodnikami zostali – Mateusz Należyty (Unia Szklary Górne) i Rafał Białecki (Huzar Raszówka).

Nagrody dla najlepszych piłkarzy obu drużyn wręczyli: Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radni Tomasz Fuczek i Marcin Nyklewicz.