Sportowe podsumowanie weekendu

SONY DSCJedno zwycięstwo, jeden remis i pięć porażek – tak w wielkim skrócie można podsumować spotkania zespołów piłkarskich Gminy Lubin w 14 kolejce.

Spotkanie LZS Nowa Wieś Lubińska kontra Victoria Niemstów było bardzo emocjonujące. Po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla naszych.

Przewagi nie udało się wypracować Fortunie Obora, która zagrała ze Zrywem Kłębanowice. Drużyny podzieliły się punktami i spotkanie zakończyło się 4:4.

Kolejne mecze 14 kolejki, to niestety powroty na tarczy naszych drużyn. Spadek z pierwszego miejsca w tabeli odnotowała Iskra Księginice, która na wyjeździe uległa Odrze Ścinawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Następne spotkanie, Kupryt 02 Sucha Górna z Huzarem Raszówka także zakończyło się niepowodzeniem dla naszych. Mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Podczas spotkania Transportowiec Kłopotów-Osiek kontra Kalina Sobin, gospodarze mimo przenikliwego zimna przystąpili do meczu z wielkim animuszem. Od pierwszych minut trwała bardzo męska walka o każdy metr zmrożonego boiska. Z upływem czasu zaczęła uwidaczniać się optyczna przewaga doświadczonej drużyny z Sobina. Mimo wielu okazji z obu stron piłkarze schodzili na przerwę z wynikiem bezbramkowym. Od początku drugiej połowy spotkania drużyna Transportowca zaczęła grać bardziej składnie stwarzając pod bramką gości niebezpieczne sytuacje. Mimo straty gola w 52 minucie z pozycji spalonej gospodarze nadal toczyli wyrównany bój z drużyną z Sobina. Bramka w 79 minucie na 0:2 przesądziła o zwycięstwie gości.

Piłkarzom obu drużyn należą się ogromne brawa, iż mimo bardzo mroźnej aury stworzyli ciekawe widowisko sportowe.

Najlepszym zawodnikiem drużyny z Kłopotowa został Olszewski Jakub, a konkurs rzutów karnych wygrał Pokojowczyk Bartłomiej z Lubina. Nagrody wręczał radny Patry Jarkowiec.

Zawodnicy Unii Szklary Górne ulegli Kryształowi Chocianowiec. Mecz zakończył się wynikiem 2:4. Z kolei podczas spotkania Górnik Lubin kontra Unia Miłoradzice, gospodarzom udało się wypracować wynik 5:2.

(JT, JW)