Sportowe podsumowanie weekendu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWynikiem 9:1 zakończyło się spotkanie Unii Szklary Górne z Victorią Niemstów. Pozostałym zespołom piłkarskim Gminy Lubin 12 kolejka przyniosła dwa zwycięstwa i trzy porażki.

Mecz lidera z czołową drużyną B klasy zapowiadał się bardzo emocjonująco. Już w drugiej minucie zawodnik Unii Szklary Górne, Jankowski Łukasz zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Gdy wydawało się, iż następne bramki to tylko kwesta czasu, w 22 minucie Maśliński Robert z Victorii Niemstów doprowadził do wyrównania. Od tego momentu mecz się wyrównał, a gospodarze mimo wielu dogodnych sytuacji nie mogli zdobyć bramki. Niemoc ta skończyła się w 38 minucie, kiedy to bramkę ponownie zdobył Jankowski Łukasz, a po bramkach w 40 minucie – Zasadnego Macieja i w 45 minucie – Pawła Kucego, gospodarze schodzili na przerwę z trzy bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 48 minucie – Jankowski Łukasz, 62 i 65 minucie – Kogus Kamil. Kanonadę dwoma bramkami zakończył Sobczyk Krystian w 73 i 90 minucie.

Zwycięzcą konkursu ,,Szybkości strzału” został Jugo Konrad z Czerńca. Z kolei najlepszymi piłkarzami zostali: Szewczyk Piotr z Unii Szklary Górne i Lesicki Rafał z Viktorii Niemstów. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczył radny Tomasz Fuczek.

Emocji nie zabrakło także podczas meczu Przyszłość Prusice kontra Iskra Księginice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, co potwierdziło, że na szczycie tabeli klasy okręgowej jest właściwa drużyna. 12 kolejka to jednak nie tylko dobre wiadomości. Porażkę bowiem odnotowały trzy nasze zespoły: Unia Miłoradzice uległa Mewie Kunice 0:2 oraz Fortuna Obora, która nie zdobyła żadnej bramki podczas spotkania z KS Legnickie Pole. Mecz zakończył się wynikiem 0:8. Z kolei grający na wyjeździe Huzar Raszówka nie dał rady Amatorowi Wierzchowice. Spotkanie zakończyło się 8:1 dla gospodarzy.