Sportowe emocje za i przed nami!

Wyjątkowo pracowity był długi majowy weekend dla piłkarskich drużyn Gminy Lubin, które rozegrały  w tym okresie aż dwie kolejki i już przygotowują się do następnej.

Piłkarze grającej w A – Klasie Unii Miłoradzice, którzy w niedzielę 30 kwietnia rozgrywali mecz na stadionie w Lubinie – mimo braków kadrowych przystąpili do spotkania w bardzo bojowych nastrojach. Już w pierwszych minutach  uzyskali optyczną przewagę, lecz piłkarze z Mikołajowic pierwsi zdobyli bramkę w 21 minucie. Stracony gol podciął skrzydła piłkarzom trenera Józefa Ligusa.

Po zmianie stron w 60 minucie meczu goście pokonali po raz drugi bramkarza gospodarzy.

Mimo licznych ataków, dopiero w końcówce meczu  w 82 minucie Kamil Cybinka strzelił kontaktowego gola. Na wyrównanie gospodarzom nie starczyło czasu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 ( 0:1).  Tytuł MVP otrzymał Kamil Panek z Unii Miłoradzice.

***

3 maja późnym popołudniem na boisko wybiegli piłkarze grającej w Klasie Okręgowej Iskry Księginice. To spotkanie z Rodłem Granowice, drużyną okupującą dolne rejony tabeli miało należeć do tych ,,miłych, łatwych i przyjemnych”. Mimo wyraźnej przewagi od początku  spotkania piłkarze trenera Remigiusza Postrożnego mieli kłopot z pokonaniem bramkarza gości.

Dopiero w 30 minucie Maciej Srebrniak, strzelił gola na 1:0. W 52 minucie Dawid Cygan zdobył drugą bramkę, a w 62 minucie swoim drugim trafieniem Maciej Srebrniak ustalił wynik spotkania na 3:0. Gospodarze mogli podwyższyć wynik meczu, lecz zabrakło „zimnej krwi”.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, który wygrał Jakub Majewski z Księginic, a najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Paweł Krawczyk. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Jerzy Tadla.

Wyniki spotkań drużyn Gminy Lubin

Kolejka 22 (29-30 kwietnia)

Kuźnia Jawor – Iskra Księginice 0:0

Albatros Jaśkowice – Fortuna Obora 3:1