Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!

Gmina Lubin została partnerem ogólnopolskiej kampanii ” Solidarni z seniorami – Razem Damy Radę!”, która ma na celu pomoc seniorom w dobie pandemii koronawirusa . Będziemy teraz jeszcze mocniej promować wszystkie inicjatywy i działania informacyjno-edukacyjne kierowane do seniorów.

Na stronie www.glosseniora.pl Stowarzyszenie MANKO prowadzi szereg kampanii i publikuje wiele materiałów informacyjnych. Zachęcamy seniorów do regularnych wizyt na tej stronie, wiele z tych akcji będzie także sami promować.

Jednym z pierwszych efektów kampanii będą pakiety edukacyjno-aktywizujące. Izolacja społeczna i odcięcie od świata jest olbrzymim zagrożeniem dla życia i zdrowia seniorów, dlatego do  w ramach kampanii, 26 seniorów z Gminy Lubin otrzyma tzw. pakiety wsparcia. To osoby, które wskaże Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jako zagrożone wykluczeniem społecznym. Taki pakiet zawiera m.in.: Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, książkę ambasadora Mistrza Sobiesława Zasady, maseczkę ochronną, środki higieniczne SENI oraz materiały edukacyjne m.in. Niezbędnik Seniora od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, czy też informator dotyczący praw pacjenta oraz ostrzeżenia przed oszustwami.

W ramach aktywizacji i wsparcia seniorów prowadzona będzie też m.in. akcja szycia maseczek, kampanie Stop Korona – Oszustwom, Zwierzak Lekiem na samotność oraz akcje promocji pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej.