Śnieżynki z Raszówki z wizytą w szpitalu przy Bema

sz (9)Nie tylko św. Mikołaj odwiedzał chore dzieci w lubińskim szpitalu. Również cztery urocze Śnieżynki ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce ze swoją wychowawczynią Anną Dobrzyńską, która pełni również funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego, zawitały na oddział dziecięcy lubińskiego szpitala. Okazją były nie tylko mikołajki, ale przede wszystkim przypadający .5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Dziewczynki w każdej sali umiliły dzieciom czas grą na fletach oraz śpiewem, a po występie podarowały im ręcznie wykonane przez ich koleżanki piękne aniołki.

Po wizycie na oddziale dziecięcym niespodziankę sprawiły także pacjentom starszym z innych oddziałów. Zostały bardzo miło przyjęte przez chorych, dla których również zabrzmiała muzyka na fletach i śpiew. Podczas tej wizyty nie zabrakło wzruszeń. Pacjenci mimo choroby byli radośni, śpiewając ze Śnieżynkami i opowiadając im anegdoty ze swojego życia, czym sprawili młodym wolontariuszkom wielką radość.

Na zakończenie dziewczynki również zostały obdarowane przez panią ordynator pięknymi misiami. Był to dla nich dzień pełen wrażeń, wzruszeń i zadumy. Cieszyły się, że mogły wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu.

(Opracowanie: Lucyna Szudrowicz)