Smok, straż pożarna i wielka woda… w bibliotece w Księginicach

1Wakacyjne spotkania „ Z książką i zabawą” w bibliotece w Księginicach pełne były śmiechu, atrakcji oraz bezpieczeństwa. Dzieci, które odwiedziły bibliotekę podczas wakacji, nie mogły narzekać na nudę.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką jak bezpiecznie spędzać czas. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą na ten temat, doskonale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie czyhają w internecie, na drodze, a nawet w domu. Drugim etapem zajęć było wspólne malowanie gór na płótnie, rozwiązywanie krzyżówki oraz łamigłówek. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania „ O strachu, kurach i innych ważnych sprawach” oraz odpowiadały na pytania dotyczące bajki.

Podczas kolejnego spotkania wybraliśmy się do Ochotniczej Straży Pożarnej z przygotowanym wcześniej prezentem dla strażaków – piękny plakat z wozem strażackim. Niestety nie mogliśmy wejść do remizy, gdyż remont nie dobiegł końca, ale i tak dzień był pełen atrakcji i śmiechu. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy – służbie, o niektórych wydarzeniach z jakimi się spotkali, zapoznali dzieci z najważniejszymi numerami alarmowymi, a także pokazali w jaki sprzęt jest wyposażony wóz strażacki. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją dla dzieci była kurtyna wodna, dzięki której każdy mógł się schłodzić w upalny dzień.

3Na kolejnym spotkaniu dzieci z zainteresowaniem wysłuchały „Jak Wojtek został strażakiem„, pomogły przygotować zaproszenia dla rodziców oraz wspólnie zmieniliśmy bibliotekę w bajkowy teatr.

W ostatnim dniu bawiliśmy się w teatr. Przedstawienie „Smok Wawelski” w zainteresowaniem i dumą obejrzeli rodzice. Wakacyjne spotkania w bibliotece zakończyły się słodkim poczęstunkiem, rozdaniem dyplomów oraz drobnych upominków.

Mimo, że wakacyjne spotkania dobiegły końca dzieci nadal chętnie odwiedzają bibliotekę, grają w gry planszowe, korzystają z komputerów oraz wykonują prace plastyczne.

MM