Śmiertelny wypadek koło Osieka (aktualizacja)

wypadek-osiek2Jedna osoba nie żyje w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze nr 36 pomiędzy Lubinem a Osiekiem około 6 rano. Ofiara to 39 – letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Droga w tym miejscu była nieprzejezdna przez ponad cztery godziny.

– Jak wstępnie ustalili policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz wydziału ruchu drogowego kierujący samochodem marki Volkswagen jechał od Lubina w kierunku miejscowości Osiek. W przeciwnym kierunku jechał kierujący samochodem marki BMW. Na prostym odcinku drogi pomiędzy tymi miejscowościami z nieustalonych przyczyn doszło do czołowego zderzenia się pojazdów. Kierowca volkswagena w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierujący BMW wraz z pasażerem został przewieziony do szpitala – informuje asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjanci wraz z prokuratorem oraz biegłym z zakresu ruchu drogowego dokonali szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia. – Postępowanie, jakie będzie prowadzone w tej sprawie będzie miało na celu ustalenie faktycznego przebiegu zaistniałego wypadku oraz kto w nim zawinił – dodaje Jan Pociecha

(JW/MG/fot. lubin.pl/video: KPP Lubin)