Śmiech to zdrowie – rozstrzygnięto VII Przegląd uHaHa

Zaskoczyła duża rozpiętość wiekowa, ale potwierdziło się to, co najbardziej cieszy – mamy dystans do siebie i potrafimy śmiać się z życia codziennego i własnych wad. Na VII Przeglądzie Amatorskich Form Kabaretowych uHaHa dopisała zarówno publiczność, jak i liczni uczestnicy.

Przegląd organizowany jest  cyklicznie przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. W tym roku zgromadził rekordową ilość wykonawców, na scenie zmierzyło się 11 zespołów, reprezentujących Gminę Lubin, placówki miejskie oraz gości z Legnicy, Rudnej i Koźlic. Organizatorzy podkreślają, że zarówno  liczny udział, jak i wysoki poziom prezentacji, świadczy  o rozwoju imprezy.

Na scenie wystąpili zarówno młodzi, jak i dojrzali ludzie. Scenki nawiązywały do życia codziennego, bajek, podkreślając ludzkie zalety i wady. W większości były inspirowane dokonaniami znanych kabaretów, ale trafiły się także przedstawienia autorskie. Jury, w skład którego wchodził Jan Olejnik (Komisja Oświaty i Kultury Rady Gminy Lubin),  Kamil Lis i Anna Rawska (na co dzień pracujący z dziećmi i młodzieżą) podkreślało ich wysoki poziom. W oczekiwaniu na werdykt wymieniano uwagi i  doświadczenia, a także  wspólne śpiewano biesiadne przebojów, co doskonale świadczy o dopisującym wszystkim świetnym humorze.

Nagrodę  główną i 500 zł.  otrzymał Teatr Młodzieżowy  CAMEO – 500 zł za skecz pt. „Szkoła”. I miejsce a w raz z nim 400 zł.  wywalczył kabaret z Krzeczyna ALE BABY za scenkę „Terapia małżeńska”. II miejsce zdobyli POZYTYWNI z Domu Dziennego Pobytu Senior w Lubinie i  300 zł za skecz „U lekarza”. III miejsce ex aeqo, a wraz z nim po 250 zł, przypadło  grupie  HONC-TEAM za skecz „Różnica pokoleń” i Teatrowi Młodzieżowemu CAMEO za „ Jasia i Małgosię – kto kogo zje”.

Wyróżnienia i po 200 zł otrzymali: Teatr Młodzieżowy CAMEO (Dziura nad dziurami), SĄSIADECZKI z Osieka i grupa z Obory WIDZI MI SIĘ. Pozostałych  wykonawców uhonorowano nagrodami po100 zł: Gimnazjum Gminne, Teatr CAMEO oraz przedstawicieli świetlicy z Koźlic.

(MK, SR)