„Siedlecka nuta” na radiowej liście przebojów

img_1525Po estradowych sukcesach przyszedł czas na debiut na falach radiowego eteru. „Siedlecka nuta” ma już za sobą nagranie dla Polskiego Radia Wrocław, a w styczniu można będzie wysłuchać utworów zespołu z Siedlec w audycji „Lista przebojów ludowych”.

W ramach zimowej edycji tej audycji zespół z Siedlec zaprezentuje swoje dokonania i umiejętności wokalne, stając jednocześnie w konkursowe szranki z innymi zespołami z Dolnego Śląska. Repertuar prezentowany przez „Siedlecką nutą” podczas nagrania obejmował utwory własnego autorstwa, piosenki dożynkowe i ludowe.

img_1524Redaktor audycji Małgorzata Majeran-Kokott przeprowadziła krótkie wywiady ze wszystkimi członkami zespołu na temat m.in. genezy powstania „Siedleckiej Nuty”, jej historii i działalności, a także na temat Siedlec i ich mieszkańców.

Najwięcej uwagi poświęciła najstarszej członkini zespołu pani Irenie Maciejowskiej, która opowiedziała o swoich zawiłych losach po zakończeniu II wojny światowej i odczuciach młodej dziewczyny, której przyszło żyć w nowej rzeczywistości i nowych warunkach.

Pani Maria Galuba opowiadała z kolei o swojej twórczości malarskiej i rękodzielniczej.

W wypowiedziach grupy wszyscy członkowie podkreślali nie tylko przynależność do zespołu, ale także swoją działalność na rzecz miejscowości i gminy, w której mieszkają.

– Muzyczne potyczki wyłonionych grup rozpoczną się w styczniu 2017 r., wszyscy słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z twórczością „Siedleckiej nuty” w każdą niedzielę, w godzinach 7 – 10 – mówi Wojciech Wojtałowicz, kierownik artystyczny zespołu „Siedlecka Nuta”.

– Prosimy o wsparcie starań zespołu poprzez głosowanie SMS pod numer 72280 o treści RW Kapela Siedlecka Nuta. Można będzie także głosować dzwoniąc podczas trwania audycji. Główną nagrodą jest nagranie płyty w studio Polskiego Radia Wrocław – dodaje Waldemar Domowicz, członek zespołu.

W „Liście przebojów ludowych” uczestniczyły wcześniej trzy zespołu Gminy Lubin: „Leśne Echo” z Raszówki, „Koniczynki” z Miłoradzic oraz „Zachęta” z Zimnej Wody”.

Teraz trzymamy kciuki i głosujemy na „Siedlecką Nutę”, która ma na swoim koncie liczne występy m.in. w Chojnowie, Chocianowcu, Trzebnicach, Orzeszkowie, Małowicach, Mlecznie i Ścinawie, a także I nagrodę XXIV Konkursu Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej w Górze.

(WW, WD, MG)