SEZON DOŻYNKOWY W GMINIE LUBIN ROZPOCZĘTY

Zdjęcie: Anna Ickiewicz

Pierwsze w tym roku dożynki w Gminie odbyły się w sobotę, 15 sierpnia w Bukownej. Uroczystość rozpoczęto  Mszą Świętą i korowodem na boisko. Ksiądz proboszcz pobłogosławił zbiory, sołtys podziękował rolnikom za udane żniwa.

Piękne dekoracje ze słomy, pod nimi cześć zbiorów, wieniec dożynkowy i dobry humor wystarczyły mieszkańcom wioski, aby przetrwać nawałnicę, która zaskoczyła wszystkich podczas występu  SWOJSKIEJ NUTY . Mieszkańcy dzielnie przeczekali burzę i gdy tylko deszcz lekko zelżał wrócili do świętowania wraz z proboszczem, wójtem Gminy Lubin i radnymi z okolicznych miejscowości.

Z nowym skeczem wystąpił kabaret AKTÓW CZTERECH rozśmieszając wszystkich jak zwykle do łez. Zabawa trwała do samego rana, bo było z czego się cieszyć- zbiory w tym roku były obfite.

(AI)