Sentymentalna wizyta ze sportowym akcentem

50. rocznica ślubu państwa Anity i Zigi Braeunlein z miejscowości Bad Ems w Niemczech była wspaniałą okazją do odwiedzenia rodzinnych stron jubilatki, która pochodzi z Miłoradzic. Sentymentalną podróż do Polski zorganizowała rodzina jubilatów. Małżonkowie odwiedzili także wójta Tadeusza Kielana. Wizyta w Urzędzie Gminy Lubin miała na celu odnowienie przyjaznych stosunków między miejscowościami Bad Ems a naszą gminą.

Pani Anita Braeunlein urodziła się w 1943 roku w Miłoradzicach w Gminie Lubin. To nie pierwsza wizyta państwa Braeunlein w tych stronach. Tym razem jednak w podróż do rodzinnych stron małżonkowie wybrali się z całą swoją rodziną, z córkami, wnukami i prawnukami oraz historią naszych terenów w postaci zdjęć i czasopism z przeszłości. Pomimo upływu lat, czas nie zatarł wspomnień.

Rodzina odwiedziła między innymi kościół p.w. Świętej Trójcy w Miłoradzicach oraz stary niemiecki cmentarz. Państwo Braeunlein zadeklarowali swoją pomoc przy odnowieniu nekropolii.

Poza okrągłą rocznicą ślubu, odwiedziny gości z Niemiec miały związek z podpisaną w 2000 roku deklaracją o wzajemnej przyjaźni i kontaktach między byłymi a obecnymi mieszkańcami Bad Ems i Powiatu Lubińskiego. Małżonkowie odwiedzili Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana oraz starostę lubińskiego Adama Myrdę.

– Przyjaźń to relacja, którą trzeba pielęgnować, dlatego podczas naszego spotkania rozmawialiśmy między innymi o projekcie, jakim jest wymiana młodzieży. Marzy nam się zorganizowanie turnieju piłkarskiego, w którym wzięłyby udział reprezentacje Bad Ems, Sathonay-Camp – naszego partnerskiego miasta we Francji oraz oczywiście Gminy Lubin – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Propozycja złożona przez szefa gminnego samorządu spotkała się z dużym zainteresowaniem gości. Niewykluczone, że zawody zorganizowane zostaną jesienią tego roku.

(JW)