Ścieżka zdrowia dla maluchów

Na placu zabaw przy Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce zamontowano nowe urządzenia zabawowe dla dzieci, czyli tzw. ścieżkę zdrowia. Pozwala ona nie tylko na doskonałą zabawę na świeżym powietrzu, alce co najważniejsze przedszkolaki  trenują koordynację ruchową. Sprzęt zakupiono i zamontowano dzięki darowiźnie otrzymanej  z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Przedszkole im. Jan Pawła  II w Raszówce otrzymało na ten cel od Fundacji 10 tysięcy złotych, co prawie w całości pokryło koszty zakupu i montażu urządzeń zabawowych, które zamknęły się kwotą 10 099 zł. Wszystko to w trosce o dobry rozwój fizyczny.  Dzięki tym urządzeniom, przedszkolaki będą mogły codziennie na swoim placu zabaw uczyć się koordynacji ruchowej, równowagi i wzmacniać mięśnie całego ciała. Nie ma wątpliwości, że dzieci gdy rosną potrzebują stale ruchu na świeżym powietrzu, a taki plac zabaw to prawdziwy dla nich raj.

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz przedszkolaki, składają za naszym pośrednictwem, serdeczne podziękowanie dla Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź.

(SR)