Ruszają wakacje z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin

Park Miniatur w Kowarach to jedna z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

To ostatnia szansa, by zapisać się na pierwszy turnus wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. Tylko do jutra przyjmowane będą zgłoszenia na zajęcie, które odbywać się będą od 10 do 14 lipca 2017 r.

„Poszukiwacze i wynalazcy na tropie” – to temat przewodni wakacyjnej oferty OKGL. Doświadczenia szalonego naukowca, ciekawostki przyrodnicze, warsztaty artystyczne,  zabawy integracyjne, rajdy piesze,  wyjścia do kina lub na kręgielnię, wycieczka krajoznawcza z cyklu „Poznajemy Dolny Śląsk” to tylko część propozycji.

Zajęcia organizowane będą w godzinach 9.00-14.00 dla dzieci w wieku szkolnym w świetlicy wiejskiej w Osieku przy ul. Miedziana 69.Tematyka i sposób ich prowadzenia dostosowany  zostanie do wieku i zainteresowań zapisanych uczestników. Ze względów bezpieczeństwa – ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia odbywać się będą trzy szalone tygodnie dla dzieci, które są chętne do zabawy i nie chcą siedzieć i nudzić się w domu. Dzieci otoczone będą opieką wykwalifikowanej kadry – instruktorów OKGL.

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

W ramach spotkań:

• Wyjazdy edukacyjne i krajoznawcze,
  • Bezpieczne oparte na dobrej zabawie doświadczenia naukowe,
  • Poszukiwanie przygód podczas wypraw przyrodniczych,
  • Wiele zabaw wprowadzających w świat wyobraźni i twórczych działań.

Terminy zapisów na każdy tydzień:

1. 07.2017-14.07.2017 /5 dni/ – do 4 lipca 2017 roku
  2. 07.2017-21.07.2017 /5 dni/ – do 11 lipca 2017 roku
  3. 07.2017.28.07.2017 /5 dni/ – do 18 lipca 2017 roku

Rozpoczynamy wspólną zabawę dla poszczególnych terminów przy założeniu, że będzie zapisanych minimum 10 uczestników.

W ramach spotkań w każdym tygodniu proponujemy:

• Zabawy integracyjne – bajkowy tor przeszkód, plener plastyczny, mam talent, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, turniej drużyn w piłkę nożną, tańce integracyjne i wiele innych niespodzianek dostosowanych do wieku zapisanych uczestników spotkań wakacyjnych,
  • Doświadczenia szalonego naukowca, ciekawostki przyrodnicze, warsztaty artystyczne,
  • Rajdy piesze – poznawanie najbliższych tras turystycznych i walorów przyrodniczych,
  • Wyjście do kina lub na kręgielnię,
  • Jednodniowa wycieczka krajoznawcza z cyklu „Poznajemy Dolny Śląsk”.
  • Dyplomy i nagrody dla najaktywniejszych uczestników.

Oferta wyjazdowa w środy /szczegóły w załącznikach/:

1. KOLOROWE JEZIORA – Rudawy Janowickie – 12.07.2017 r.
  2. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – 19.07.2017 r.
  3. MUZEUM ETNOGRAFICZNE w ZIELONEJ GÓRZE z siedzibą w OCHLI – 26.07.2017 r.
  4. HYDROPILIS WE WROCŁAWIU – 08.2017 r.

Dowóz i odbiór dzieci we własnym zakresie – po stronie rodziców/opiekunów. Wszelkie wyjścia biletowane – pokrywają uczestnicy zajęć. Oferta wyjazdowa – koszty transportu pokrywa OKGL.