Ruszają obchody 150-lecia KGW

obchody 150-lecia KGWKoła Gospodyń Wiejskich w tym roku obchodzą swój jubileusz i świętują 150-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano sporo atrakcji, między innymi: występy zespołów ludowych, prezentacje twórczości artystycznej oraz liczne konkursy i zabawy. Impreza odbędzie się 17 lipca w Piotrowicach, koło Chojnowa.

Jubileusz rozpocznie się o godzinie 12. Na scenie najpierw zaprezentują się lokalne zespoły ludowe, następnie odbędzie się konkurs folklorystyczny, w którym wezmą udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy zaplanowali także plebiscyt na najciekawszą aranżację stoiska, oraz konkurs na najlepsze ciasto z owocami. W tym turnieju naszą gminę reprezentować będzie Koło Gospodyń Wiejskich „Iskierka” z Księginic. W kategorii prezentacje twórczości artystycznej wystartuje natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Osieka.

Wśród przygotowanych konkurencji nie zabraknie także sztafety dawnych zabaw. Panie będą mogły wykazać się w konkursach sprawnościowych.

Jubileusz będzie także okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym.

Obchody odbędą się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Piotrowicach koło Chojnowa w niedzielę, 17 lipca.

Organizatorami są Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

(JW)