Ruszają Gminne Punkty Konsultacyjne „Rodzina 500 +”

rodzinaOd dziś rozpoczynają prace Gminne Punkty Konsultacyjne w związku z realizacją programu „Rodzina 500 +” . Zlokalizowane będą w świetlicach wiejskich w siedmiu miejscowościach Gminy Lubin w: Oborze, Siedlcach, Niemstowie, Raszówce, Zimnej Wodzie, Gorzycy i Osieku. Dyżury pełnione będą przez cały kwiecień, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 13.00- 18.00.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  podczas dyżurów wydawać będą wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, pomogą je wypełnić, a następnie przyjmą dokumenty.

Wnioski dostępne są także w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Księginicach, jak również w szkołach podstawowych na terenie gminy Lubin, w przedszkolu gminnym w Raszówce i jego oddziale w Lubinie oraz na stronach internetowych http://bip.gops.lubin.pl i www.archiwum.ug.lubin.pl (także tutaj: wniosek 500+)

Można je składać w wyznaczonych świetlicach, w siedzibie GOPS w Księginicach oraz w Urzędzie Gminy w Lubinie przy ul. Łokietka 6 (pok. nr 5 –Biuro Podawcze).