Rusza sezon piłkarski

Zespoły Klasy Okręgowej i A-klasy już jutro rozpoczynają piłkarski sezon 2019/2020. W ostatni weekend sierpnia dołączą do nich zawodnicy B-Klasy. Gminę Lubin w tym sezonie w tzw. niższych ligach reprezentować będzie aż dziewięć drużyn, o jedną więcej niż w poprzednim.

Pierwszy mecz w A-Klasie rozegra jutro na własnym boisku Unia Szklary Górne, która jest beniaminkiem rozgrywek.  Podejmować będzie Arkę Trzebnice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Na wyjeździe zagra Fortuna Obora, który zmierzy się z LZS Buczyną. Początek tego spotkania o godz. 15.00.

Pierwsza kolejka rozgrywek A-Klasy przyniesie ze sobą także pierwsze gminne derby. Na boisku w Kłopotowie zagrają jutro KS Kłopotów-Osiek oraz Unia Miłoradzice. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

Meczem wyjazdowym sezon otworzy grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskra Księginice, która skonfrontuje się z Pogonią Góra. I w tym przypadku spotkanie rozegrane zostanie o godz. 17.00.

Zespoły B-Klasy wybiegną na murawę 1 września. Pod szyldem Gminy Lubin w tej klasie rozgrywkowej występować będą cztery zespoły: Victoria Niemstów, Platan Siedlce, Huzar Raszówka i debiutująca w ligowych rozgrywkach Iskra II Księginice.

(MG)