Rusza druga edycja Akademii Senioralnej Gminy Lubin

2016-AKADEMIA SENIORALNA JPGOśrodek Kultury Gminy Lubin realizuje na zlecenie  Gminy Lubin projekt pn. „AKADEMIA SENIORALNA”, którego głównym założeniem jest upowszechnianie aktywności osób starszych z terenu naszej gminy poprzez organizację działań o charakterze edukacyjnym oraz rekreacyjno-ruchowym.

W ramach tych założeń proponujemy:

zajęcia komputerowe – dla osób, które chciałyby nauczyć się obsługi komputera i korzystania z Internetu, w zakresie: obsługi konta e-mail, obsługi skype, wyszukiwanie potrzebnych informacji, obsługa konta bankowego, zakupy on-line.

naukę języka angielskiego – na poziomie podstawowym. Kurs przyda się osobom, które podróżują i muszą sobie poradzić na lotnisku, w restauracji czy hotelu, odwiedzającym swoich bliskich za granicą, gdy trzeba sobie radzić w podróży, jak i w kontakcie z anglojęzycznym rozmówcą w sklepie czy na ulicy, bądź pomóc wnukom w stawianiu pierwszych kroków w nauce języka angielskiego;

zajęcia z podstaw prawa – dla osób chcących zdobyć wiedzę z zakresu elementów prawa: spadkowego, własnościowego, konsumenckiego. W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się, jakie przestępstwa najczęściej popełniane są na ich szkodę, w jaki sposób można ich uniknąć oraz jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, etc.

zajęcia na basenie – skierowane do osób preferujących zdrowy styl życia. Aerobik
w wodzie jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla wszystkich, gdyż nie wymaga umiejętności pływania. Zajęcia będą prowadzone przez wyspecjalizowanego instruktora.

zajęcia nordic walking – dla osób lubiących ruch na świeżym powietrzu. W ramach zajęć uczestnicy nauczą się prawidłowego chodu umożliwiającego pracę wszystkich mięśni. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego trenera.

Zadanie będzie realizowane dla seniorów 50+, w 6 grupach po min. 15 osób, poprzez cykl zajęć w okresie: kwiecień – listopad 2016 (z wyłączeniem lipca i sierpnia).

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zajęcia komputerowe odbywać się będą w miejscowościach: Raszówka, Niemstów, Siedlce, Krzeczyn Wielki, Szklary Górne, Osiek, natomiast aerobik w wodzie na basenie w Lubinie. Zajęcia z języka oraz elementy prawa w świetlicach wiejskich Gminy Lubin w miejscowościach, z których zgłosi się największa liczba chętnych osób. Nordic walking trasami szlaków turystycznych naszej gminy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca 2016 r. , TEL. 76 844 82 33.

(oprac. OKGL)