Rusza budowa schodów przy Cerkwi w Zimnej Wodzie

img_1494Przy Parafii Prawosławnej p.w. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Zimnej Wodzie zrealizowana zostanie długo oczekiwana przez wiernych inwestycja. Dziś oficjalnie przekazano wykonawcy teren pod budowę prowadzących do świątyni schodów.

Strome wzniesienie, to zwłaszcza zimą – duży problem, z którym przez wiele lat borykać się musieli wierni udający się na nabożeństwa. O wykonanie w tym miejscu schodów zabiegali ks. proboszcz Jerzy Malisz, a także sołtysi i społeczność Zimnej Wody oraz okolicznych miejscowości, podkreślając, że w okresie zimowym owo strome podejście stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia, zwłaszcza osób starszych.

wizualizacja-schodyWójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan przychylił się do składanych wniosków i po wyczerpaniu procedur związanych z wykonaniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowę wyłoniono wykonawcę inwestycji. Koszt realizacji zadania przekroczył założoną na ten cel kwotę 40 tys. zł i ostatecznie wartość zadnia oszacowano na 66 tys. złotych brutto.

Schody wykonane zostaną z kostki granitowej i stylistycznie nawiązywać będą do muru okalającego Cerkiew.

Zakończenie zadania zaplanowane zostało na koniec grudnia 2016 r.