Rozstrzygnięcie konkursu „O naszą gminę dbamy i sami ją sprzątamy”

Jedni z uczestników akcji - grupa z Krzeczyna Wielkiego

Jedni z uczestników akcji – grupa z Krzeczyna Wielkiego

W czwartek, 19 stycznia 2017 r. ogłoszone zostaną wyniki gminnego konkursu ekologicznego „O naszą gminę dbamy i ją sami sprzątamy”. Uroczyste podsumowanie akcji odbędzie się podczas spotkania Wójta Gminy Lubin z sołtysami, w świetlicy w Krzeczynie Małym. Zwycięskie sołectwo wyjedzie na wycieczkę integracyjną.

W konkursie wzięło udział 12 sołectw Gminy Lubin: Osiek, Gogołowice, Miłosna, Dąbrowa Górna, Krzeczyn Mały, Obora, Ustronie, Karczowiska, Miroszowice, Kłopotów, Krzeczyn Wielki wraz ze Szkołą Podstawową oraz Szklary Górne wraz ze Szkołą Podstawową. W sumie niemal pół tysiąca mieszkańców gminy zebrało prawie 8 ton odpadów z placów zabaw, terenów rowów i dróg gminnych. Akcja trwała od 22 lipca do 14 października.

O tym, które sołectwo zwyciężyło, zdecydowała ilość punktów. Jury podczas oceny, brało pod uwagę: ile osób z sołectwa wzięło udział w akcji oraz ile udało się zebrać odpadów danej grupie. Punkty przyznawane były także za pracę konkursową, które każde sołectwo miało za zadanie wykonać.

Było o co walczyć. Sołectwo, które zdobyło najwięcej punktów otrzyma atrakcyjne nagrody. Osoby, które brały udział w akcji wyjadą na wycieczkę integracyjną. Sołectwo otrzyma także bony pieniężne.

Dodatkowo wszystkie sołectwa, które wzięły udział w zabawie otrzymają bony pieniężne oraz kalendarze na 2017 rok opatrzone zdjęciami z akcji ekologicznej.

Podczas spotkania Wójta Gminy Lubin z sołtysami, odbędzie się także wybór Sołtysa Roku.